Լեւոն Մնացականյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության ոստիկանության պետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 11-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Լեւոն Մնացականյանն ազատվել է Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենի պաշտոնից՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
Լեւոն Մնացականյանը նշանակվել է  Արցախի Հանրապետության ոստիկանության պետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԻնչպես տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը, նույն օրը Նախագահը հաստատել է Կառավարության մեկ այլ որոշում, համաձայն որի՝ Վլադիկ Խաչատրյանը նշանակվել է Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենի պաշտոնում՝ ազատվելով  ծառայության տնօրենի տեղակալի պաշտոնից:
Երկրի ղեկավարն ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Արցախի Հանրապետության ոստիկանության պետ Իգոր Գրիգորյանն ազատվել է պաշտոնից՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
Նախագահ Բակո Սահակյանն ստորագրել է հրամանագիր Լեւոն Մնացականյանին Արցախի Հանրապետության ոստիկանության պետ նշանակելու մասին:
Բակո Սահակյանի նույն օրն ստորագրած մեկ այլ հրամանագրով Իգոր Գրիգորյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդական-Արցախի Հանրապետության Նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ:
Հունիսի 11-ին Բակո Սահակյանի ստորագրած հրամանագրով Վիտալի Բալասանյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնից:
Նախագահ Սահակյանը հունիսի 11-ին այցելել է Արցախի Հանրապետության ոստիկանություն եւ անձնակազմին ներկայացրել նորանշանակ ոստիկանապետ Լեւոն Մնացականյանին՝ նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:
Երկրի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Իգոր Գրիգորյանին՝ նրա գործունեության համար:
Նույն օրը Նախագահն այցելել է Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայություն եւ անձնակազմին ներկայացրել ծառայության նորանշանակ տնօրեն Վլադիկ Խաչատրյանին՝ նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:

Бако Саакян освободил от должности Левона Мнацаканяна: он перешел на другую работу
резидент Республики Арцах Бако Саакян 11 июня утвердил решение Правительства об освобождении Левона Мнацаканяна от должности директора Государственной службы по чрезвычайным ситуациям в связи с переходом на другую работу.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 июня, АРЦАХПРЕСС:  Об этом Новости Армении-NEWS.am сообщили в пресс-службе президента Республики Арцах.
В тот же день Президент утвердил другое решение Правительства о назначении Владика Хачатряна директором Государственной службы по чрезвычайным ситуациям, освободив его с должности заместителя директора службы.
Глава государства подписал указ, согласно которому освобожден от должности начальник Полиции Республики Арцах Игорь Григорян в связи с переходом на другую должность.
Президент Бако Саакян подписал указ о назначении Левона Мнацаканяна начальником Полиции Республики Арцах.
Другим указом Бако Саакяна, подписанным в тот же день, Игорь Григорян назначен советником Президента Республики Арцах – представителем Президента по особым поручениям.
Указом Бако Саакяна от 11 июня Виталий Баласанян освобожден от должности секретаря Совета безопасности Республики Арцах.
Президент Саакян 11 июня посетил Полицию Республики Арцах и представил личному составу новоназначенного начальника, пожелав ему плодотворной работы. Глава государства выразил благодарность Игорю Григоряну за его деятельность.
В тот же день Президент посетил Государственную службу по чрезвычайным ситуациям и представил личному составу новоназначенного директора Владика Хачатряна, пожелав ему плодотворной работы.