Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Լիբանանի Հայկազյան համալսարանի պատվիրակությանը
Հունիսի 11-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Լիբանանի Հայկազյան համալսարանի «Heritage Club» ուսանողական ակումբի անդամներին՝ համալսարանի ուսանողական գրասենյակի տնօրեն Ռազմիկ Կապրիելյանի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԱրցախի Հանրապետության ԱԳՆ մամուլի ծառայութան հաղոդմամբ՝ ողջունելով պատվիրակության անդամներին՝ Մասիս Մայիլյանը գոհունակություն է հայտնել Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության և Հայկազյան համալսարանի միջև 2018 թ. հաստատված և դինամիկ զարգացող համագործակցության կապակցությամբ։ ԱԳ նախարարը նշել է փոխշահավետ համագործակցության պահպանման և հետագա խորացման կարևորությունը։
Հանդիպման ընթացքում Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը պատասխանել է ուսանողների հարցերին, որոնք վերաբերում էին հանրապետության միջազգային ճանաչման գործընթացին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը և համահայկական նշանակության հարցերի առաջմղման գործում սփյուռքի դերին:
Հայկազյան համալսարանի ուսանողները Արցախի արտաքին գործերի նախարարության գրադարանին են նվիրել պատմությանը և փիլիսոփայությանը վերաբերող գրքեր:

Artsakh Foreign Minister Received the Delegation of Haigazian University, Lebanon
On June 11, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Masis Mayilian received members of the Student ‘Heritage Club’ of Haigazian University of Lebanon led by Director of the Student Office of the University Razmik Kapriyelian.
STEPANAKERT, JUNE 11,  ARTSAKHPRESS: Masis Mayilian welcomed the members օf the delegation and expressed his satisfaction with the dynamically developing cooperation between the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh and Haigazian University established in 2018. The Foreign Minister noted the importance of maintaining and further deepening the mutually beneficial cooperation.
During the meeting, Masis Mayilian answered the questions of the students on the process of international recognition of the Republic of Artsakh, the peaceful settlement of the Azerbaijan-Karabakh conflict and the role of the Diaspora in promoting the issues of Pan-Armenian significance.
The students of Haigazian University gifted books on history and philosophy to the library of the Foreign Ministry of Artsakh.