ՀՀ քաղաքացիներն օնլայն կարող են ստուգել ՌԴ տարածքում հարկերի վճարումից խուսափելու արդյունքում առաջացած պարտքի առկայությունը. ՊԵԿ
Գործարկվել է ՌԴ դաշնային մաքսային ծառայության «Ֆիզիկական անձանց՝ մաքսային վճարների և վարչական տույժերի պարտք» տեղեկատվական ծառայության կայքէջը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնեցին ՀՀ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիություն չունեցող ֆիզիկական անձինք օնլայն ռեժիմով կարող են ստուգել ՌԴ տարածքում հարկերի վճարումից խուսափելու արդյունքում առաջացած պարտքի առկայությունը: Այն, ի դեպ, կարող է հիմք հանդիսանալ նշված քաղաքացիների մուտքը Ռուսաստանի Դաշնության տարածք արգելելու համար:
ՀՀ քաղաքացիներն իրենց կողմից կատարված գործարքների արդյունքում առաջացած մաքսային վճարների և վարչական տույժերի հնարավոր պարտքերի մասին տեղեկատվությունը կարող են ստուգել կայքէջում՝ հետևյալ հղմամբ. https://edata.customs.ru/FtsPersonalCabinetWeb/Services/About/CheckPayments:  Անհրաժեշտ է մուտքագրել անձնական տվյալները՝ անուն, ազգանուն, հայրանուն, սեռ, քաղաքացիություն, ծննդյան ամսաթիվ:

Граждане Армении в интернете могут проверить наличие долга, возникшего в результате уклонения от уплаты налогов на территории РФ: КГД
Запущен сайт Федеральной таможенной службы РФ “Задолженность по таможенным платежам и административным взысканиям физических лиц”.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 июня, АРЦАХПРЕСС: Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ КГД РА, физические лица не имеющие гражданства РФ в режиме онлайн могут проверить наличие долга, возникшего в результате уклонения от уплаты налогов на территории РФ. Это может стать основанием для запрета на въезд на территорию Российской Федерации указанных граждан.
Граждане РА могут проверить информацию о возможных задолженностях по таможенным платежам и административным взысканиям, возникшим в результате совершенных ими сделок, на сайте по следующей ссылке: https://edata.customs.ru/FtsPersonalCabinetWeb/Services/About/CheckPayments