Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի գլխավորած պատվիրակությունն առաջին պաշտոնական այցով կժամանի Արցախ
Երևանի աղաքապետ Հայկ Մարությանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 13-ին և 14-ին առաջին պաշտոնական այցով կգտնվի Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնեցին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Երևանի քաղաքապետը հանդիպումներ կունենա Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի, ԱՀ պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանի և Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանի հետ:
Կքննարկվեն հայկական երկու պետությունների մայրաքաղաքների միջև հաստատված համագործակցության ծրագրերի ընթացքն ու առաջիկա անելիքները:  Այցի շրջանակում տեղի կունենա նաև «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» խմբի համերգը:

Делегация во главе с мэром Еревана Айком Марутяном с первым официальным визитом выехала в Арцах
Делегация, во главе с мэром Еревана Айком Марутяном, 13 и 14 июня с первым официальным визитом будет находиться в столице Республики Арцах Степанакерте.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 июня, АРЦАХПРЕСС: Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью мэрии Еревана, мэр Еревана встретится с президентом Республики Арцах Бако Саакяном, государственным министром Республики Арцах Григорием Мартиросяном и мэром Степанакерта Суреном Григоряном.
Будут обсуждены  программы сотрудничества между столицами двух армянских государств и предстоящие задачи. В рамках визита состоится также концерт детского хора “Маленькие певцы Армении”.