Սեպտեմբերին շահագործման կհանձնվի Բերձորի բուժմիավորման նոր շենքը
Ավարտման փուլում են գտնվում Քաշաթաղի շրջանի Բերձորի բուժմիավորման նոր շենքի շինարարական աշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ քաղաքաշինության նախարարության տեխհսկիչ Գագիկ Ասրյանը:
«Շինարարական աշխատանքները մեկնարկել էին դեռևս 2011 թ.-ին: Անցած 8 տարիների ընթացքում պարբերաբար կատարվել են որոշակի աշխատանքներ: Ներկայումս ընթացքի մեջ են ներքին հարդարման աշխատանքները: Ընդհանուր առմամբ, նախատեսված է 20 մահճակալ: Բուժհաստատությունը կգործի ժամանակակից բոլոր ստանդարտներին համապատասխան»,- նշել է Գ. Ասրյանը:
Նրա խոսքով՝ նախօրեին շինհարթակ է այցելել ԱՀ առողջապահության նախարար Արայիկ Բաղրյանը, ով տեղում ծանոթացել է ընթացիկ աշխատանքներին, քննարկել մի շարք հարցեր:
Գ. Ասրյանը տեղեկացրել է, որ Բերձորի բուժմիավորման նոր շենքի շինարարական աշխատանքները մեկնարկել էին արտաբյուջետային միջոցներով, արդեն 2018 թ.-ից աշխատանքներն իրականացվում են ԱՀ պետական բյուջեի ֆինանսավորմամբ:

Новое здание медпункта в Бердзоре будет сдано в эксплуатацию в сентябре этого года
СТЕПАНАКЕРТ, 13 июня, АРЦАХПРЕСС - Об этом корреспонденту "Арцахпресс" сообщил технический специалист Министерства градостроительства Республики Арцах Гагик Асрян.
«Строительные работы были начаты в 2011 году. В течение 8 лет проводилась определенная работа на регулярной основе. В настоящее время ведутся внутренние отделочные работы. Всего здесь предусмотрено 20 коек. Медицинское учреждение будет работать в соответствии со всеми современными стандартами», - сказал Г. Асрян.
По его словам, накануне министр здравоохранения Республики Арцах Араик Багрян посетил строительную площадку, где ознакомился с проводимой работой и обсудил ряд вопросов.
Г. Асрян сообщил, что строительство нового медицинского пункта Бердзора началось за счет внебюджетных средств, а с 2018 года финансируется из государственного бюджета Республики Арцах.