Արցախ ներմուծված ապրանքների ծավալը մայիս ամսվա ընթացքում աճել է 15.2%-ով
Ընթացիկ տարվա մայիս ամսվա ընթացքում Արցախի տարածք են ներմուծվել 12.9 մլրդ դրամ գումարի չափով ապրանքանյութական արժեքներ, որը 1.7 մլրդ դրամով կամ 15.2 %-ով գերազանցել է նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԱյս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ֆինանսների նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ նույն ժամանակահատվածում արտահանվել են 8.2 մլրդ դրամ գումարի չափով ապրանքանյութական արժեքներ` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 7.7 մլրդ դրամի դիմաց կամ ավել 6.5 %-ով:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ արտահանված ապրանքանյութական արժեքների 95.1 %-ը կամ 7.8 մլրդ դրամ գումարի չափով ապրանքանյութական արժեքները արտահանվել են Վարդենիս-Մարտակերտ ճանապարհահատվածով: Ներմուծված ապրանքանյութական արժեքների մասնաբաժնում ևս գերակշռել են Վարդենիս-Մարտակերտ ճանապարհահատվածով կատարված ներմուծումները` կազմելով ընդհանուր ներմուծման ծավալի 73.6 %-ը կամ 9.5 մլրդ դրամ:

In May the Volume of Artsakh imported goods increased by 15.2 %
In May of the current year, products worth 12.9 billion drams have been imported to the territory of the Republic of Artsakh, which exceeded the same index of the previous year by 1.7 billion drams or 15.2%.
STEPANAKERT, JUNE 14,  ARTSAKHPRESS: The Ministry of Finance of the Republic of Artsakh informed "Artsakhpress" that during the same period, 8.2 billion drams worth of goods have been exported, as compared to last years’ 7.7 billion drams.
95, 1% of exported goods or 7.8 billion drams worth of goods were exported via Vardenis-Martakert road section.
73.6% of imported goods or 9.5 billion drams worth of goods were imported via Vardenis-Martakert road section.