Հադրութում տեղի է ունեցել «Դիզակի գույները» խորագրով միջազգային երրորդ նկարչական սիմպոզիումի փակման արարողությունը
ԱՀ Հադրութի շրջանի վարչակազմի աշխատակազմի մշակույթի և երիտասարդության հարցերի բաժնի նախաձեռնությամբ այսօր Հադրութ քաղաքի «Տնջրե» ծառի տարածքում կայացել է «Դիզակի գույները» խորագրով միջազգային երրորդ նկարչական սիմպոզիումի փակման արարողությունը:
Հադրութում տեղի  է  ունեցել   «Դիզակի գույները» խորագրով միջազգային երրորդ նկարչական սիմպոզիումի  փակման  արարողությունը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  ԱՀ  Հադրութի շրջանի վարչակազմի աշխատակազմի մշակույթի և երիտասարդության հարցերի բաժնի   վարիչ  Երազիկ  Հայրիյանն  ասել  է, որ   սիմպոզիումին մասնակցել են թվով 15 նկարիչներ աշխարհի 8 երկրներից (Արցախ, Հայաստան, Ռուսաստան, Բելառուս, Վրաստան, Հնդկաստան, Ուկրաինա, Լիտվա)։Նկարիչները հունիսի  10-17 պատրաստել  են  են  60  կտավ:
Ե. Հայրիյանի  խոսքով՝ առաջին  և   երկրորդ   սիմպոզիումների  կտավները  հունիսի  20-28-ը  ներկայացվելու են  Ռուսաստանի  Դաշնության  Չեբոկսար քաղաքում  կայանալիք  փառատոնին:ԱՀ  Հադրութի շրջանի վարչակազմի աշխատակազմի մշակույթի և երիտասարդության հարցերի բաժնի   կողմից  սիմպոզիումի  մասնակիցներն  արժանացել  են   դիպլոմների:Սիմպոզիումի  փակման    արարողությանը  ներկա  էին  ԱՀ  Ազգային  ժողովի  նախագահ  Աշոտ  Ղուլյանը, պետական  այրեր, ԱՀ  նկարիչների  միության  անդամներ   և  այլք:

Closing ceremony of the third International Paintings Symposium entitled "Colors of Dizak" held in Hadrut
At the initiative of the Culture and Youth Affairs Department of the Hadrut Region Administration, the closing ceremony of the third International Paintings Symposium entitled "Colors of Dizak" was held today in Hadrut.
Closing ceremony of the third International Paintings Symposium entitled
STEPANAKERT, JUNE 17,  ARTSAKHPRESS: In an interview with “Artsakhpress”, Head of the Culture and Youth Affairs Department of the Hadrut's regional administration's staff, Yerazik Hayriyan, said that 15 artists from around the world participated in the symposium (Artsakh, Armenia, Russia, Belarus, Georgia, India, Ukraine, Lithuania ).
The artists have made 60 canvases from June 10 to 17.
Yerazik Hayriyan noted the canvases of the first and second symposiums will be presented on June 20-28 in the city of Cheboksary, Russia.
The participants of the symposium were awarded with diplomas by the Culture and Youth Affairs Department of the Hadrut's regional administration.
The closing ceremony of the symposium was attended by Artsakh NA Chairman Ashot Ghulyan, state officials, members of the Artists Union of Armenia and others.