Իրանի անվտանգության խորհրդի քարտուղարն առաջարկել Է ստեղծել ԱՄՆ-ի պատժամիջոցների դեմ պայքարի մեխանիզմ
Իրանի ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Շամխանին անհրաժեշտ Է համարում ստեղծել ԱՄՆ-ի պատժամիջոցներին հակազդելու մշտական միջազգային մեխանիզմ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍԻր առաջարկը նա հնչեցրել Է հունիսի 18-ին՝ ելույթ ունենալով անվտանգության հարցերը տնօրինող բարձրաստիճան ներկայացուցիչների 10-րդ միջազգային հանդիպմանը:
«Հարկավոր Է տոկունություն ցուցաբերել ԱՄՆ-ի միջամտությանը, ճնշմանը, տնտեսական շորթումներին դեմ հանդիման՝ խաղաղության հաստատման նպատակով: Անհրաժեշտ Է պաշտոնապես չճանաչել եւ հակազդել այլ երկրների դեմ ամերիկյան կառավարության արտատարածքային պատժամիջոցներին՝ անցկացնելով այդ կործանարար պրակտիկայի դեմ հանդես եկող պետությունների նիստեր, ինչպես նաեւ ստեղծելով այդ պատժամիջոցներին հակազդման մշտական միջազգային մեխանիզմ»,-ասել Է նա, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Секретарь совета нацбезопасности Ирана предложил создать механизм борьбы с санкциями США
Секретарь Высшего совета национальной безопасности Ирана Али Шамхани считает необходимым создать постоянный международный механизм противодействия санкциям США.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 июня, АРЦАХПРЕСС: Свое предложение он озвучил, выступая во вторник на 10-й международной встрече высоких представителей, курирующих вопросы безопасности,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Нужно проявлять стойкость перед вмешательством, притеснением, экономическим вымогательством США в целях установления мира. Необходимо официальное непризнание и противодействие экстерриториальным санкциями американского правительства против других стран с проведением заседания государств, выступающих против этой пагубной практики, а также [следует] создать постоянный международный механизм противодействия этим санкциям", - сказал он.