Մենք չենք ցանկանում, որ ՌԴ-ն դուրս գա Եվրոպայի խորհրդից. Մակրոն
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ չի ցանկանում թույլ տալ, որ Ռուսաստանը դուրս գա Եվրոպայի խորհրդից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 հունիսիԱՐՑԱԽՊՐԵՍԱյդ մասին նա ասել է Փարիզում Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում. տեղեկացնում է yerkir.am:
«Մենք ցանկանում ենք խուսափել Ռուսաստանի` Եվրոպայի խորհրդից դուրս գալուց, քանի որ կարծում ենք, որ դա կվնասի առաջին հերթին Ռուսաստանի քաղաքացիների շահերին: Մենք ցանկանում ենք ապահովել նրանց համար իրենց իրավունքները պաշտպանելու հնարավորությունը»,- ասել է Մակրոնը:

Макрон внезапно заступился за Россию после встречи с Зеленским
Президент Франции Эммануэль Макрон заявил, что не хочет допустить полного выхода России из Совета Европы.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 июня, АРЦАХПРЕСС: Как сообщает «Европейская правда», об этом он сказал в Париже на совместной пресс-конференции с президентом Украины Владимиром Зеленским.
«Именно поэтому с председательством Финляндии мы начали процесс консультаций, для того, чтобы вернуть Россию … Мы хотим избежать полного выхода России из Совета Европы, потому что мы считаем, что это будет вредить прежде всего интересам граждан России, мы хотим обеспечить их возможность отстаивать свои права», -сказал  французский президент.