ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատը հաստատել է Արցախում ականազերծման ծրագրի համար 1.5 միլիոն դոլար հատկացնելու նախաձեռնությունը
ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատը հաստատել է Արցախում ականազերծման ծրագրի եւ վերականգնման ծառայությունների համար 1.5 մլն դոլարի չափով օգնություն տրամադրելու նախաձեռնությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 հունիսիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին  հայտնում է ԱՄՆ Հայ դատի հանձնախումբը:
2020 թ. ֆիսկալ տարվա արտասահմանյան օգնության մասին օրինագծի փոփոխությունը ներկայացրել է Թիջեյ Քոքսը: Փոփոխության առաջարկին կողմ է քվեարկել 231, դեմ՝ 187 կոնգրեսական:
«Լեռնային Ղարաբաղը ականների պայթյուններից քաղաքացիական բնակչության շրջանում կորուստների բարձր ցուցանիշ ունի: HALO Trust-ի տվյալներով վերջին տասնամյակների ընթացքում Լեռնային Ղարաբաղում ականների  պայթյունների հետևանքով 400 խաղաղ բնակիչ է զոհվել: Իմ կողմից  ներկայացրած փոփոխությունը կապահովի Լեռնային Ղարաբաղում ականազերծման և վերականգնման ծրագրերի շարունակական ֆինանսավորումը: Ես լի եմ վճռականությամբ աշխատելու Կոնգրեսի Հայկական հարցերով հանձնաժողովի իմ գործընկերների,  Ամերիկայի Հայ Դատի հանձնախմբի և HALO Trust-ի հետ Լեռնային Ղարաբաղում համայնքների վերականգնումն ապահովելու հարցում», - ասել է Քոքսը:

США выделит помощь в размере $1,5 миллионов на программу по разминированию в Арцахе
Конгресс США одобрил поправку, предлагающую выделить помощь в размере $1,5 миллионов на программу по разминированию и услуг реабилитации в Арцахе.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 июня, АРЦАХПРЕСС: Об этом сообщает Армянский национальный комитет Америки (АНКА), передает NEWS.am
Поправка к законопроекту об иностранной помощи на 2020 фискальный год была представлена Тиджеем Коксом.
Как отметил председатель АНКА Раффи Амбарян, с первого же дня в Конгрессе Тиджей Кокс занимается вопросами, которые представляют важность для армянской общины Калифорнийской долины.
''Представленная мной поправка обеспечит продолжение финансирования проектов по разминированию и реабилитации в Нагорном Карабахе. Я полон решимости работать с моими коллегами по Комитету по армянским вопросам в Конгрессе, Армянскому национальному комитету Америки и HALO Trust для восстановления общин в Нагорном Карабахе и обеспечения того, чтобы в ближайшем будущем регион был свободен от наземных мин'',- заявил Кокс.