ՀՀ զինված ուժերի տանկիստները պատրաստ են թշնամու ցանկացած ոտնձգության
Հայաստանի Հանրապետության Զինված ուժերի տանկային գումարտակները պատրաստ են ցանկացած մարտական գործողության:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 հունիսիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ N զորամասի հրամանատար, փոխգնդապետ Հովիկ Գաբրիելյանը:
Փոխգնդապետ Գաբրիելյանի խոսքով՝ ծառայության ընթացքում նորակոչիկների փորձի պակասի հետևանքով որոշ դժվարություններ են առաջանում, սակայն դրանք անհապաղ շտկվում են փորձառու սպաների աջակցությամբ:
«Խնդիրներ կան, որոնք ընթացքում շտկվում են: Ջահել անձնակազմեր են, որոնք ուսումնական գործընթացում դժվարանում են, բայց խնդիրները շտկվում են կազմակերպված սպաների շնորհիվ: Մեծ ուշադրություն է դարձվում տանկիստի մասնագիտությանը կրակային պատրաստության խնդիրների գործում»,- ասաց Գաբրիելյանը:
Հովիկ Գաբրիելյանի ենթակայության տակ գտնվող զորամասը մասնակցել է մի շարք զորավարժությունների և յուրաքանչյուր պահի պատրաստ է կատարել ցանկացած առաջադրանք:
«Անձնակազմն այսօրվա դրությամբ պատրաստ է ցանկացած մարտական գործողությունների լիակատար մասնակցելու և տեղում ոչնչացնել հակառակորդին»,- նշեց փոխգնդապետը:
Տանկային գումարտակի տրամադրության տակ է գտնվում նաև «Տանկային բիաթլոն 2015» մրցույթում որպես պարգև ստացած Տ-90Ս տանկը և պատրաստ է մասնակցել մարտական գործողություններին:

Танкисты ВС Армении готовы к любым посягательствам противника
СТЕПАНАКЕРТ, 21июня, АРЦАХПРЕСС: Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами сказал командующий N-ской воинской части МО Армении, подполковник Овик Габриелян.
По словам подполковника Габриеляна, в ходе службы из-за нехватки опыта у новобранцев возникают некоторые трудности, однако они немедленно исключаются при содействии опытных офицеров.
“Бывают проблемы, которые исправляются в процессе. Это бывает у молодых экипажей, которые затрудняются в учебном процессе, но проблемы решаются благодаря знающим офицерам. Большое внимание в специальности танкиста уделяется огневой подготовке” - сказал Габриелян.
Подразделение, под руководством Овика Габриеляна, участвовало в ряде учений и готово выполнить любое задание в любое время.
“На сегодняшний день экипажи готовы к полноценному участию в любых боевых действиях и уничтожению противника на месте”, - отметил подполковник.
В распоряжении танкового батальона находится также танк “Т-90 С”, получивший награду в конкурсе “Танковый биатлон 2015”, и готов принять участие в боевых действиях.