Վրաստանում անկարգությունների հետեւանքով մեկ մարդ մահացել է. ԶԼՄ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 հունիսիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ բողոքի ակցիաների մասնակիցը մահացել է հիվանդանոցում: Տեղեկությունը պաշտոնապես դեռ չի հաստատավել, փոխանցում է news.am-ը:
Վրաստանի մայրաքաղաքում բողոքի ակցիան վերսկսվել էր հունիսի 21-ին: Այն կրկին անցկացվել էր խորհրդարանի շենքի մոտ: Այս անգամ բողոքի մասնակիցները նույնպես բեմ եւ ձայնային սարքավորումներ էին տեղադրել: Ակցիային մասնակցող ուսանողները փակել էին խորհրդարան տանող Ռուսթավելի պողոտան:
Հինգշաբթի երեկոյան Թբիլիսիում տեղի է ունեցել լայնածավալ հակակառավարական ցույց, որը կազմակերպվել էր Վրաստանի խորհրդարանում ՌԴ Պետդումայի պատգամավոր Սերգեյ Գավրիլովի ելույթի հետեւանքով: Մասնակիցները պահանջում էին ներքին գործերի նախարարի, խորհրդարանի ղեկավարի եւ Ազգային անվտանգության ծառայության ղեկավարի հրաժարականը:
Իշխանությունները հրաժարվել էին իրականացնել այդ պահանջները, եւ կեսգիշերին մոտ հանրահավաքի մասնակիցները փորձել էին ներխուժել խորհրդարանի շենք:
Ոստիկանությունը ցրել էր հանրահավաքը՝ կիրառելով արցունքաբեր գազ, ռետինե փամփուշտներ եւ ջրցաններ: Բախումների հետեւանքով տուժել է 240 մարդ, այդ թվում՝ 80 ոստիկան: Տարբեր իրավախախտումների համար բերման են ենթարկվել 305 ցուցարարներ:

One person dies in Georgia demonstrations
One person has died as a result of the demonstrations in Tbilisi, News.am informs, referring to REN TV.
STEPANAKERT, JUNE 22,  ARTSAKHPRESS: According to this TV channel, the protester died at hospital. The information, however, has not been officially confirmed yet.
The protests in the Georgian capital city resumed Friday. They were again held outside the parliament building, and the students participating in the demonstrations closed off Rustaveli Avenue that leads to the parliament building.
A large-scale anti-government demonstration was staged in Tbilisi on Thursday evening, and as a result of Russian MP Sergey Gavrilov’s address at the Parliament of Georgia, earlier in the day. The demonstrators demanded the resignation of the minister of internal affairs, speaker of the parliament, and head of the State Security Service. Authorities, however, refused to meet these demands, and at around midnight, the rally participants attempted to break into the parliament building.
But the police dispersed the rally by using tear gas, rubber bullets, and water cannons.
A total of 240 people—including 80 police officers—were injured in the clashes, and 305 demonstrators were detained.