Բռնցքամարտիկ Անուշ Գրիգորյանը հաղթանակով մեկնարկեց Եվրոպական խաղերում
Հայ բռնցքամարտիկ Անուշ Գրիգորյանը (51 կգ) հաղթանակով է մեկնարկել Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում ընթացող Եվրոպական խաղերում։ Հայ մարզուհին պայքարն սկսել է 1/8 եզրափակչից, որտեղ մրցել է Չեխիայի ներկայացուցիչ Նելա Ֆրեյհերովայի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԻնչպես հայտնում է Armsport-ը, Գրիգորյանը 5:0 հաշվով հաղթանակ է տոնել և դուրս եկել 1/4 եզրափակիչ։
Այս փուլում հայ մարզուհին մրցելու է Լեհաստանի ներկայացուցիչ Սանդրա Դրաբիկի հետ, մենամարտը կայանալու է հունիսի 26-ին։ Հունիսի 23-ին հայ բռնցքամարտիկներից ռինգ էին դուրս եկել նաև Արման Դարչինյանը (75 կգ) և Արթուր Հովհաննիսյանը (49 կգ)։ Դարչինյանը պարտվել էր 1/8 եզրափակչում, իսկ Հովհաննիսյանը նվաճել էր 1/4 եզրափակչում հանդես գալու իրավունք։

Armenian boxer Anush Grigoryan on Sunday started her performance on the third day of the European Games underway in Minsk, Belarus.
Minsk 2019: Armenia’s Anush Grigoryan celebrates victory in 1/8 finals
STEPANAKERT, JUNE 24,  ARTSAKHPRESS: Anush entered the tournament from the 1/8 finals competing with Czech Nela Freiherrova and took a 5-0 victory over her opponent.
The final bouts of this weight category will be held on June 26, with Anush set to face Poland’s Sandra Drabik, the National Olympic Committee reported.
On June 23 Armenian boxers Arman Darchinyan (75 kg) and Arthur Hovhannisyan (49 kg) also started their performances.
Darchinyan lost in the 1/8 finals, while Hovhannisyan won the boat to be qualified for the 1/4 finals.