«Կոմերսանտը» հայտնել Է Վրաստանից ՌԴ գինիների ներմուծման հնարավոր արգելքի մասին
Պետական մարմիններն սկսել են առեւտրական ցանցերից տեղեկատվություն հավաքել Ռուսաստանի խանութներում վրացական գինիների բաժնի վերաբերյալ, ինչը կարող Է վկայել, որ ՌԴ դրանց ներկրման արգելք Է պատրաստվում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին գրել Է «Կոմերսանտ» թերթը: Խոշոր մթերային ընկերության բարձրաստիճան կառավարիչը հրատարակությանը պատմել Է, որ այդ տվյալները հավաքում Է ՌԴ գյուղատնտեսության նախարարությունը:
Մանրածախ առեւտրի շուկայում «Կոմերսանտի» զրուցակիցը հավաստել Է այդ տեղեկատվությունը: Մոսկվայի եւ Թբիլիսիի միջեւ հարաբերությունների սրման ֆոնին «Ռոսպոտրեբնադզորը» հունիսի 24-ին հայտնել Է Վրաստանից ՌԴ ներմուծվող գինիների եւ այլ ոգելից խմիչքների որակի վերահսկողության խստացման մասին: Գերատեսչության պնդմամբ՝ դա կապված Է դինամիկայում վրացական ալկոհոլի որակի վատացման հետ, հաղորդել Է «Ինտերֆաքսը»:

"Коммерсантъ" сообщил о возможном запрете на импорт в РФ вин из Грузии
Государственные органы начали собирать у торговых сетей информацию о доле грузинских вин в российских магазинах, таким образом может готовиться запрет на их ввоз в РФ, пишет газета "Коммерсантъ" во вторник.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 июня, АРЦАХПРЕСС: Топ-менеджер крупной продуктовой компании рассказал изданию, что эти данные собирает Минсельхоз. Собеседник "Коммерсанта" на рынке розничной торговли данную информацию подтвердил,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
На фоне обострения в отношениях между Москвой и Тбилиси Роспотребнадзор 24 июня сообщил об усилении контроля за качеством вин и других алкогольных напитков из Грузии, импортируемых в РФ. По утверждению ведомства, это связано с ухудшением качества грузинского алкоголя в динамике.