Մակրոնը պլանավորում Է Պուտինի հետ երկկողմ հանդիպում անցկացնել G20-ի հարթակում
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը պլանավորում Է Ռուսաստանի իր պաշտոնակից Վլադիմիր Պուտինի հետ երկկողմ հանդիպում անցկացնել G20-ի գագաթնաժողովի շրջանակում, որը հունիսի 28-29-ին տեղի Է ունենալու Օսակայում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Այդ մասին հունիսի 26-ին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են Ելիսեյան պալատի մամուլի ծառայությունում:
«Մենք հաստատում ենք, որ հանրապետության նախագահը երկկողմ հանդիպումներ կանցկացնի Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիի, ՉԺՀ-ի նախագահ Սի Ցզինպինի եւ ՌԴ-ի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ»,-նշել են Ելիսեյան պալատում:
«Նաեւ կկազմակերպվեն այլ բանակցություններ, որոնք մենք կկարողանանք հաստատել առաջիկայում»,-հավելել են Ֆրանսիայի ղեկավարի վարչակազմի մամուլի ծառայությունում: Ավելի վաղ Ճապոնիայի վարչապետ Սինձո Աբեի հետ Տոկիոյում կայացած մամուլի ասուլիսի ընթացքում Մակրոնն ասել Էր, որ ինքը գագաթնաժողովում պլանավորում Է արծարծել մի շարք թեմաներ, մասնավորապես, միջազգային առեւտրի հարցերը, ԱՄՆ-ի եւ Չինաստանի փոխհարաբերությունները, կլիմայի փոփոխության հարցերը: Ֆրանսիայի նախագահը նաեւ պլանավորում Է շարունակել Իրանի միջուկային ծրագրի եւ տարածաշրջանային ճգնաժամերի քննարկումը:

Макрон планирует провести двустороннюю встречу с Путиным на полях G20
Президент Франции Эмманюэль Макрон планирует провести двустороннюю встречу со своим российским коллегой Владимиром Путиным,
СТЕПАНАКЕРТ, 26 июня, АРЦАХПРЕСС: Президент Франции Эмманюэль Макрон планирует провести двустороннюю встречу со своим российским коллегой Владимиром Путиным на полях саммита G20, который пройдет Осаке 28-29 июня. Как передает Арменпресс, об этом ТАСС сообщили в среду в пресс-службе Елисейского дворца.
"Мы подтверждаем, что президент республики проведет двусторонние встречи с премьер-министром Индии Нарендрой Моди, председателем КНР Си Цзиньпином и президентом РФ Владимиром Путиным", - указали в Елисейском дворце.
"Также будут организованы другие переговоры, которые мы сможем подтвердить в ближайшее время", - добавили в пресс-службе администрации французского лидера.
Ранее в ходе пресс-конференции с премьер-министр Японии Синдзо Абэ в Токио Макрон сообщил, что на саммите планирует затронуть ряд тем, в частности, вопросы международной торговли, отношения между США и Китаем, вопросы изменения климата. Президент Франции также планирует продолжить обсуждение ядерной программы Ирана и региональных кризисов.