Մակրոնը պլանավորում Է Պուտինի հետ երկկողմ հանդիպում անցկացնել G20-ի հարթակում
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը պլանավորում Է Ռուսաստանի իր պաշտոնակից Վլադիմիր Պուտինի հետ երկկողմ հանդիպում անցկացնել G20-ի գագաթնաժողովի շրջանակում, որը հունիսի 28-29-ին տեղի Է ունենալու Օսակայում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Այդ մասին հունիսի 26-ին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են Ելիսեյան պալատի մամուլի ծառայությունում:
«Մենք հաստատում ենք, որ հանրապետության նախագահը երկկողմ հանդիպումներ կանցկացնի Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիի, ՉԺՀ-ի նախագահ Սի Ցզինպինի եւ ՌԴ-ի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ»,-նշել են Ելիսեյան պալատում:
«Նաեւ կկազմակերպվեն այլ բանակցություններ, որոնք մենք կկարողանանք հաստատել առաջիկայում»,-հավելել են Ֆրանսիայի ղեկավարի վարչակազմի մամուլի ծառայությունում: Ավելի վաղ Ճապոնիայի վարչապետ Սինձո Աբեի հետ Տոկիոյում կայացած մամուլի ասուլիսի ընթացքում Մակրոնն ասել Էր, որ ինքը գագաթնաժողովում պլանավորում Է արծարծել մի շարք թեմաներ, մասնավորապես, միջազգային առեւտրի հարցերը, ԱՄՆ-ի եւ Չինաստանի փոխհարաբերությունները, կլիմայի փոփոխության հարցերը: Ֆրանսիայի նախագահը նաեւ պլանավորում Է շարունակել Իրանի միջուկային ծրագրի եւ տարածաշրջանային ճգնաժամերի քննարկումը:

Macron plans to hold bilateral meeting with Putin at G20 summit
French President Emmanuel Macron is planning to hold a bilateral meeting with his Russian counterpart Vladimir Putin on the sidelines of the G20 summit in Osaka, Japan on June 28-29, the Elysee Palace press service told TASS.
STEPANAKERT, JUNE 26,  ARTSAKHPRESS“We confirm that the President of the Republic will hold bilateral meetings with Indian Prime Minister Narendra Modi, Chinese President Xi Jinping and Russian President Vladimir Putin”, the Elysee Palace pointed out. "Other negotiations will be organized as well, which we will be able to confirm in the near future”, the press service added.
Earlier on Wednesday, Macron told a press conference with Japanese Prime Minister Shinzo Abe in Tokyo that a number of topics are planned to be discussed, particularly the issues of international trade, relations between the Unites States and China and climate change issues. The French President is also planning to continue discussions of the Iranian nuclear program and regional crises.