Օսակայում մեկնարկել է Պուտինի եւ Թրամփի հանդիպումը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն իր ամերիկացի գործընկեր Դոնալդ Թրամփի հետ հանդիպմանը հայտարարել է, որ իրենք քննարկելու բան ունեն: «Մենք խոսելու բան ունենք, բոլոր թեմաները նշանակալի են»,- ասել է Պուտինը՝ G20 գագաթնաժողովի «շրջանակում» բացելով Թրամփի հետ հանդիպումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Թրամփը հայտարարել է, որ նախատեսում է Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինի հետ քննարկել առեւտրի եւ զինաթափման հարցերը: «Մենք շատ հետաքրքիր բանավեճ կունենանք, որը կներառի այնպիսի հարցեր, ինչպես առեւտուրը, կոմերցիան, զինաթափման հարցերը, հովանավորչության թեման, այլ բազմապիսի հարցեր»,- ասել է ամերիկացի առաջնորդը, հայտնում է News.am-ը:
ԱՄՆ նախագահը հայտարարել է, որ ռուս գործընկերոջ հետ հանդիպման գերազանց արդյունքների հույս ունի: «Կարծում եմ, որ այս հանդիպման արդյունքները գերազանց կլինեն»,- ասել է Թրամփը:

Russian President Vladimir Putin and his US counterpart Donald Trump have begun a separate bilateral meeting on the sidelines of the G20 summit in Osaka, Japan. It is expected to last from one hour to an hour and a half, reports TASS news agency.
Putin-Trump meeting begins in Osaka, Japan
STEPANAKERT, JUNE 28,  ARTSAKHPRESS: Earlier on Friday, the two leaders exchanged a few phrases ahead of the first working meeting, in which both of them took part.
This is their first meeting after Trump cancelled the talks with Putin, which were scheduled to be held in Argentina on the sidelines of the G20 summit in December 2018. Since then, the two presidents spoke over the phone once in May 2019. Later on, US National Security Advisor John Bolton came to Russia to hold talks.