Դատարանը ֆիրմային պարտավորեցրել Է 2,7 մլն դոլար վճարել Քարդաշյանին
Ռեալթի-շոուի աստղ Քիմ Քարդաշյանը 2,7 միլիոն դոլար կստանա որպես փոխհատուցում իրեն հասցված վնասի համար Missguided USA ընկերությունից, հուլիսի 4-ին հաղորդել Է TMZ ինտերնետ-ռեսուրսը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ում դատարանը բավարարել Է 38-ամյա ֆոտոմոդելի եւ հեռուսահաղորդավարի հայցագանգատը, որը հարուցվել Է ընթացիկ տարվա փետրվարին: «Missguided-ը պլատֆորմներում եւ սոցիալական ցանցերում բազմիցս առանց թույլտվության օգտագործել Է Քարդաշյանի անունն ու կերպարը հագուստի վաճառքներն առաջ տանելու նպատակով»,- մեջբերումներ Է անում ռեսուրսը դատարանի վճռից: Նա ուշադրություն Է հրավիրել այն հանգամանքին, որ պատասխանողի կայքում գտնվել են ամբողջ Էջեր՝ նվիրված զգեստների, որոնց ձեւը գործնականում նույնական Է «բարձրաշխարհիկ առյուծուհու» հավաքածուների մոդելներին: Հրապարակման համաձայն՝ Missguided USA-ի գլխավոր մեղքն այն Է, որ նա օգտվել Է Քարդաշյանի եւ նրան նման մանեկենուհիների լուսանկարներից, որպեսզի գնորդների մոտ թյուր տպավորություն ստեղծի, թե իբր Քիմը ֆիրմայի դեմքն Է:
Forbes հանդեսը Քարդաշյանի կարողությունը գնահատում Է 350 միլիոն դոլար՝ նրան դնելով 30-րդ տեղում ամենաբարձր եկամուտներով հռչակավոր անձանց ցուցակում: Հրատարակությունը կարծում Է, որ ֆոտոմոդելի հարստության հիմքը KKW Beauty ընկերությունն Է, որը թողարկում Է կոսմետիկայի հավաքանիներ եւ օծանելիք, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Суд обязал фирму выплатить Ким Кардашьян $2,7 млн компенсации за нарушение авторских прав
везда реалити-шоу Ким Кардашьян получит $2,7 млн в качестве компенсации за нанесенный ей ущерб от компании Missguided USA.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 июля, АРЦАХПРЕСС: Как передает Арменпресс, об этом сообщил в среду интернет-ресурс TMZ.
Суд в США удовлетворил исковую жалобу 38-летней фотомодели и телеведущей, поданную в феврале текущего года. "Missguided неоднократно без разрешения использовала имя и образ Кардашьян на платформах в социальных сетях с целью продвижения продаж одежды", - приводит ресурс выдержки из постановления суда. Он обратил внимание на то, что на сайте ответчика найдены целые страницы, посвященные платьям, фасон которых практически идентичен моделям из коллекции светской львицы.
Согласно публикации, главная вина Missguided USA состоит в том, что она пользовалась фотографиями Кардашьян и похожих на нее манекенщиц, чтобы создать у покупателей ложное впечатление, будто Ким является лицом фирмы.
Журнал Forbes оценивает состояние Кардашьян в $350 млн, ставя ее на 30-е место в списке 100 знаменитостей с самыми высокими доходами. Издание считает, что основой богатства фотомодели является компания KKW Beauty, выпускающая наборы косметики и духи.