ՀՀ և ՌԴ ԿԲ նախագահները քննարկել են ԵԱՏՄ ինտեգրացիայի շրջանակում համագործակցության հարցեր
Սանկտ Պետերբուրգում ընթացող միջազգային ֆինանսական 28-րդ կոնգրեսի շրջանակում հուլիսի 4-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանի և ՌԴ ԿԲ նախագահ Էլվիրա Նաբիուլլինայի առանձնազրույցը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ5 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից, զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ ձևաչափում, ինչպես նաև ԵԱՏՄ ինտեգրացիոն գործողությունների շրջանակում երկու կառույցների համագործակցությանն առնչվող հարցեր։
Հանդիպմանը հաջորդել է երկու կենտրոնական բանկերի միջև ֆինանսական շուկաների վերահսկողության ոլորտում համագործակցության և տեղեկատվության փոխանակման վերաբերյալ համաձայնագրի ստորագրումը:

Главы центральных банков Армении и России обсудили вопросы сотрудничества
Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян в рамках проходящего в Санкт-Петербурге 28-го Международного финансового конгресса встретился и пообщался с главой ЦБ России Эльвирой Набиуллиной.
СТЕПАНАКЕРТ, 5 июля, АРЦАХПРЕСС: Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе ЦБ республики, собеседники обсудили вопросы, касающиеся сотрудничества в двустороннем формате, а также взаимодействия двух структур в рамках интеграционных процессов в ЕАЭС. За встречей последовало подписание соглашения о сотрудничестве и обмене информацией между двумя центральными банками в области контроля над финансовыми рынками.