Մարտունիում նախատեսվում է բացել գյուղմթերքի շուկա
ԱՀ Մարտունի քաղաքի Լեոնարդ Պետրոսյանի անունը կրող փողոցում, որը նախկին շուկայի տարածքն էր, նախատեսվում է գյուղմթերքի նոր շուկա բացել:
Մարտունիում   նախատեսվում  է   բացել   գյուղմթերքի   շուկա
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում  ասել է  Մարտունու  փոխքաղաքապետ  Վադիմ  Դանիելյանը՝  տեղեկացնելով, որ   օրենքով սահմանված կարգի  համաձայն՝  2018  թվականին   տարածքը  սեփականացրել    է  Մարտունի  քաղաքի  բնակիչ  Արտակ Սարգսյանը: Շուկայի   շահագործման   ժամկետը  դեռ   պարզ  չէ:
Մարտունի քաղաքում տարիներ շարունակ   գյուղմթերքի շուկա չլինելու պատճառով շրջանի  գյուղերի բնակիչները, ինչպես նաև շրջիկ մեքենաները գյուղմթերք վաճառելու  համար  միշտ  ստիպված են  լինում    շրջել   քաղաքի  բակերում    կամ   հիմնարկ- ձեռնարկություններում:
Խոսելով՝ շուկայի  տարածքի   սեփականատեր  Ա.  Սարգսյանի  հետ,  նա  ասել է, որ  գյուղական բնակավայրերից և այլ  տեղերից   գյուղմթերքի վաճառք իրականացնողները շուկան  բացելուց  հետո  հնարավորություն կունենան  նորմալ պայմաններում   վաճառել  իրենց  բերք  ու  բարիքը:
Շուկան   կունենա հոսանքով, ջրով  և  այլ  հարմարություններով  ապահովված   բաց   առևտրային    ութ   տաղավար:  Մեր  զրուցակիցն  ասել  է, որ   տաղավարները  զբաղեցնելու  համար   վաճառողների  համար նախատեսված   են      մատչելի  գներ:

В Мартуни планируется открыть сельскохозяйственный рынок
На месте бывшего рынка, по улице Леонарда Петросяна в Мартуни, Арцах, планируется открытие нового сельскохозяйственного рынка.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 июля, АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сообщил заместитель мэра Мартуни Вадим Даниелян, отметив, что в порядке, предусмотренным законом, в 2018 году территория была приватизирована жителем Мартуни Артаком Саркисяном. Дата введения в эксплуатацию рынка на тот момент была не известна.
Из-за неимения собственного сельскохозяйственного рынка в городе Мартуни в течение многих лет сельские жители и жители района вынуждены были возить свою продукцию в город или сдавать на предприятия.
В беседе с владельцем территории рынка А. Саркисяном, он отметил, что после открытия рынка продавцы сельскохозяйственной продукции будут иметь возможность реализовывать свой товар в хороших условиях.
На рынке будет восемь открытых павильонов с электричеством, водой и другими удобствами. Наш собеседник сказал, что продавцы смогут арендовать павильоны по доступным ценам.