Արցախում գործող թեթև արդյունաբերության առաջին և խոշոր ընկերությունն ամփոփել է հնգամյա գործունեության արդյունքները. կստեղծվի 100-150 նոր աշխատատեղ
Արցախում գործող թեթև արդյունաբերության առաջին և խոշոր «Գրեյթ Փարթներս» («Great Partners») ընկերությունը արդեն հինգ տարի է արդյունավետ գործունեություն է իրականացնում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ընկերության աշխատակազմի ղեկավար Նելլի Բաղդասարյանն ասել է, ներկայումս ունեն մոտ 300 աշխատակից:
«Այսօր մեր դերձակների ամսական միջին աշխատավարձը կազմում է 100-120 հազար դրամ: Այս ընթացքում մենք կարողացել ենք լուծել աշխատակիցներին ամենօրյա սննդով ապահովման հարցը, ինչը մեծապես նպաստում է ժամանակի արդյունավետ օգտագործմանը և ավելի շատ արդյունքի ստեղծմանը: Այս համատեքստում նախատեսվում է նաև սեփական միջոցներով կառուցել մանկապարտեզ և ուսումնական հաստատություն` աշխատակիցների երեխաների համար»,- մանրամասնել է Ն. Բաղդասարյանը:
Մեր զրուցակցի խոսքով` Արցախում արտադրվող հագուստը գոհացնում է եվրոպացի պատվիրատուներին, ինչը հնարավորություն է տալիս գրանցել բարձր արտադրողականություն և օրեցօր ավելացնել պատվերների քանակը: Հենց այդ հանգամանքով էլ պայմանավորված` «Գրեյթ Փարթներս»-ը առաջիկայում նախատեսում է ստեղծել 100-150 նոր աշխատատեղ: Այս ուղղությամբ 2019-2020 թթ.-ին ընկերության կողմից կկատարվեն մեծ ներդրումներ, որոնք հնարավորություն կտան ավելացնել աշխատակիցների քանակը:
Ն. Բաղդասարյանի խոսքով` ընկերության հնգամյակին նվիրված` օրերս կազմակերպվել էր տոնական միջոցառում, որի ժամանակ անդրադարձ է կատարվել զարգացման ծրագրերին միտված մի շարք հարցերի:
Ի դեպ, օրերս ընկերություն է այցելել ԱՀ պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանի և ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Նրանք կարևորել են ընկերության գործունեությունն ու թեթև արդյունաբերության զարգացման ներկա միտումներն ու հեռանկարները:

Первое крупное предприятие по легкой промышленности в Арцахе подвело итоги своей пятилетней деятельности
Первое крупное предприятие легкой промышленности в Арцахе «Грейт Партнерс» («Great Partners») осуществляет эффективную работу уже на протяжении 5 лет.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 июля, АРЦАХПРЕСС - В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" директор по персоналу компании Нелли Багдасарян, заявила, что в настоящее время в ней работают около 300 человек.
«Средняя зарплата нашего портного составляет 100-120 тыс. драм. За это время нам удалось решить проблему ежедневного снабжения работников продуктами питания, что в значительной степени способствует эффективному использованию времени и дополнительным результатам. В этом контексте также предусматривается строительство детского сада и учебного заведения для детей персонала», - сказала Н. Багдасарян.
По словам нашего собеседника, одежда, производимая в Арцахе, удовлетворяет европейских покупателей, что обеспечивает высокую производительность и ежедневно увеличивает количество заказов. И в связи с этим компания планирует в ближайшее время создать еще 100-150 новых рабочих мест. В 2019-2020 годах компания внесет большие инвестиции, что позволит увеличить количество сотрудников.
По словам Н. Багдасарян, состоялось праздничное мероприятие, посвященное пятилетию компании, в ходе которого был затронут ряд вопросов, касающихся программ развития.
Несколько дней назад компанию посетила делегация во главе с государственным министром Республики Арцах Григорием Мартиросяном и вице-премьером Республики Армения  Тиграном Авиняном. Они выделили современные тенденции и перспективы деятельности компании и легкой промышленности.