Հուլիսի 11-ին Տիգրանակերտում կկայանա «Համազգային» Արցախի մշակութային-գրական տարեգրքի շնորհանդեսը
Համազգային հայ կրթական և մշակութային միության Արցախի գրասենյակի նախաձեռնությամբ և «Պատմական միջավայրի պահպանության պետական ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի համագործակցությամբ հուլիսի 11-ին՝ ժամը 19:00-ին, «Տիգրանակերտ» պատմամշակութային արգելոցում կկայանա օրերս լույս տեսած «Համազգային» Արցախի մշակութային-գրական տարեգրքի շնորհանդեսը:
Հուլիսի  11-ին Տիգրանակերտում  կկայանա  «Համազգային» Արցախի մշակութային-գրական տարեգրքի շնորհանդեսը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԱյս  մասին  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ  զրույցում  ասել է  Համազգային  հայ  կրթական և մշակութային միության Արցախի  գրասենյակի  տնօրեն  Հերմինե Ավագյանը:
Նա   տեղեկացրել է, որ   միջոցառման ընթացքում երգերով հանդես կգա երգիչ Արթուր Խաչենցը:
Տեղեկացնենք, որ  շնորհանդեսի  մուտքն  ազատ  է:  Քաղաքացիների  տեղափոխման  հետ  կապված  հարցերին  կաջակցեն   «Տուրիստ  Բուս»  զբոսաշրջային  երթուղիները: Երթուղիները  Ստեփանակերտի  Վերածննդի  հրապարակից  դեպի  Տիգրանակերտ   կշարժվեն  ժամը  17:00-ին:
Միջոցառմանը  մասնակցել   ցանկացողները   մանրամասների համար կարող են  զանգահարել  097 72 00 72 հեռախոսահարին:

По инициативе образовательного и культурного объединения Амазгаин и при сотрудничестве управления окружающей среды и природных ресурсов Республики Арцах 11 июля в 19:00 в историко-культурном заповеднике "Тигранакерт" состоится презентация ежегодника Арцаха "Амазгаин".
11 июля в Тигранакерте состоится презентация ежегодника "Амазгаин"
СТЕПАНАКЕРТ, 9 июля, АРЦАХПРЕСС - Об этом корреспонденту "Арцахпресс" рассказала директор Арцахского офиса Армянского образовательного и культурного объединения Амазгаин Эрмине Авагян.
Она сообщила, что в ходе мероприятия выступит певец Артур Хаченц.
Вход на презентацию бесплатный. Для бесплатной перевозки граждан будут предоставлены туристические автобусы. В Тигранакерт автобусы будут отправляться с площади Возрождения в 17:00.