Վրաստանում հայ վարորդներին հարվածել են, վնասել բեռնատարները, դեսպանատունը մանրամասներ է հաղորդում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Վրաստանում Հայաստանի դեսպանատնից տեղեկացրեցին, որ կենցաղային հողի վրա վեճ է ծավալվել և նրանց հարվածներ են հասցրել:
«Հայտնում ենք, որ ռուս-վրացական սահմանային անցակետին մոտ գտնվող Ստեփանծմինդա գյուղի մոտակայքում անհայտ անձինք կենցաղային հողի վրա վեճ են ունեցել ցորեն տեղափոխող ՀՀ քաղաքացի երկու վարորդների հետ և հարվածներ հասցրել նրանց, ինչպես նաև վնասել բեռնատարները։
Վարորդներից մեկը ստացել է ձեռքի կոտրվածք, նրան ցուցաբերվել է առաջին բուժօգնություն և նա տեղափոխվել է Հայաստան։ Նրա վարած բեռնատարը ևս արդեն Հայաստանում է։ Մյուս վարորդը դեպքից հետո ինքնուրույն է վարել իր բեռնատարը և այժմ ևս հատել է վրաց-հայկական սահմանը։
Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը վերոնշյալ միջադեպի առնչությամբ կապ է հաստատել Վրաստանի իրավապահ մարմինների հետ, որոնք հավաստիացրել են, որ արարքին կտրվի իրավական գնահատական և մեղավորները կպատժվեն»,- տեղեկացրին Վրաստանում Հայաստանի դեսպանատնից:
Ավելի վաղ Հայաստանի Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը 1in.am-ին տված հարցազրույցում նշել էր, որ Ռուսաստանի տարածքից Վրաստանի տարածքով ցորեն ներկրող բեռնատար ավտոմեքենաների ազգությամբ հայ վարորդները ծեծի են ենթարկվել:

Армянских водителей в Грузии избили, повредили машины: сообщение посольства
В Грузии произошел инцидент с водителями-гражданами Армении, направляющимися из России в Армению. Посольство Армении в Грузии сообщило, что возник спор на бытовые темы, и им нанесли удары.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 июля, АРЦАХПРЕСС: «Мы сообщаем, что неизвестные лица в районе села Степанцминда, недалеко от российско-грузинского пограничного контрольно-пропускного пункта поспорили с двумя гражданами Армении, перевозящими пшеницу, нанесли им удары повредили грузовики.
Один из водителей получил перелом руки, ему была оказана первая медицинская помощь и он переехал в Армению. Его грузовик уже в Армении. Другой водитель, после инцидента, сумел самостоятельно управлять своим грузовиком и пересек грузино-армянскую границу.
Посольство Армении в Грузии связалось с правоохранительными органами Грузии с тем, что произошедшему будет дана юридическая оценка, а виновные будут наказаны», - сказали «Арменпресс» в посольстве Армении в Грузии.
Ранее депутат фракции Национального собрания Армении "Лори" Арман Бабаджанян заявил в интервью 1in.am, что армянские водители грузовиков, ввозящих пшеницу из Грузии через Грузию, были избиты армянскими водителями.