Գրիգոր Նարեկացի համալսարանի մի խումբ ուսանողներ մեկնել են ՌԴ Գելենջիկ քաղաք
«Արարիչ» բարեգործական հիմնադրամի նախաձեռնությամբ և «Հայկական գյուղերի զարգացման հիմնադրամ»-ի համատեղ աջակցությամբ այսօր՝ հուլիսի 11-ին, Գրիգոր Նարեկացի համալսարանի 14 ուսանող մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնության Գելենջիկ քաղաք:
Գրիգոր  Նարեկացի   համալսարանի   մի  խումբ  ուսանողներ  մեկնել են ՌԴ    Գելենջիկ  քաղաք
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ծրագրի  շրջանակներում նախատեսված  է 7-օրյա հանգիստ Սև ծովի ափին գտնվող «Վիկտորիա» առողջարանային  համալիրում:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում «Արարիչ» բարեգործական հիմնադրամի տնօրեն  Նարեկ Ավետիսյանն ասել  է, որ   արդեն   չորրոդ   անգամ  է, ինչ   իրականացվում  է  նման  ծրագիր:
«Ծրագրին   մասնակցում  են  սոցիալական կարգավիճակ  ունեցող   ընտանիքների    գերազանց առաջադիմությամբ սովորող  ուսանողները:  Փորձում  ենք    այս  կերպ    խրախուսել  երիտասարդներին՝ հնարավորություն   տալով   նրանց  ունենալ  ամառային  լիարժեք  հանգիստ     և   վառ   հիշողություններ»,-մասնավորապես  ասել  է  Ն.  Ավետիսյանը:

Группа студентов из университета "Григор Нарекаци" отправилась в российский Геленджик
Сегодня, 11 июля, 14 студентов университета "Григор Нарекаци" отправились в Геленджик, Российская Федерация, по инициативе благотворительного фонда "Арарич" и при совместной поддержке "Фонда развития сельского хозяйства Армении".
Группа студентов из университета
СТЕПАНАКЕРТ, 11 июля, АРЦАХПРЕСС - В рамках программы предусмотрен 7-дневный отдых в санаторном комплексе «Виктория» на побережье Черного моря.
В интервью корреспонденту «Арцахпресс» директор благотворительного фонда «Арарич» Нарек Аветисян сказал, что подобная программа реализуется уже в четвертый раз.
«В программе участвуют студенты-отличники из социально уязвимых категорий семей. Таким образом, мы стараемся поощрять молодых людей, чтобы у них был полноценный летний отдых и яркие воспоминания», - сказал Н. Аветисян.