Սոնասար համայնքը նոր մանկապարտեզ ունի
«Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամի, «ԱՍ» և «Focus on Cilldren Now» բարեգործական կազմակերպությունների համատեղ նախաձեռնությամբ Քաշաթաղի շրջանի Սոնասար համայնքում շահագործման է հանձնվել նոր մանկապարտեզ:
Սոնասար  համայնքը  նոր   մանկապարտեզ  ունի
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրուցյում ասել է  Սոնասար  համայնքի  ղեկավար  Անդրանիկ   Կյուրեխյանը՝  նշելով, որ   մանկապարտեզի   շենքի   ներսի  և  դրսի   պատերի   նկարազարդումներն  իրականացվել է «Ազատ հայրենիք» կուսակցության աջակցությամբ:
Խոսելով  մանկապարտեզի   շենքային  պայմանների  և  հնարավորությունների   մասին՝ համայնքի   ղեկավարն  ասել  է. «Մանկապարտզի   շենքը  մեկհարկանի  է: Այն  նախատեսված  է  20  երեխայի  համար, որտեղ  հաճախում են  ոչ  միայն  Սոնասարի   երեխաները, այլև՝  հարակից  գյուղերի:  Մանկապարտեզը  լրիվությամբ  կահավորված  է. այն ունի   ննջասենյակներ, խաղասենյակ, խոհանոց, սանհանգույց, ինչպես  նաև  խաղահրապարակ, որտեղ   կազմակերպում  են    բակային  խաղեր»:
Ա. Կյուրեխյանն   ավելացրել է  նաև, որ     ժամանակակից   պահանջներին   համապատասխան    մանկապարտեզ  ունենալը  մեծ  ձեռքբերում  է   համայնքի  բնակիչների  համար, քանի  որ   երեխաներն  այսուհետ  հնարավորություն  են   ունենալու    ուսումնական  հաստատոթյունում   կրթվելու, դաստիարակվելու  և  հետաքրքիր   ժամանաց  անցկացնելու:

В общине Сонасар новый детский сад
Новый детский сад был введен в эксплуатацию в общине Сонасар Кашатагского района по инициативе благотворительного фонда «Мой шаг» и благотворительной организации «Focus on Cilldren Now».
СТЕПАНАКЕРТ, 15 июля, АРЦАХПРЕСС – Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сообщил глава общины Сонасар Андраник Кюрехян, отметив, что росписи стен внутри и снаружи детского сада были выполнены при поддержке партии «Свободная Родина».
Говоря о здании детского сада, глава общины сказал: «Здание – одноэтажное. Детсад рассчитан на 20 детей, который посещают не только дети Сонасара, но и окрестных деревень. Учреждение полностью меблировано. В нем есть спальни, игровая комната, кухня, ванная комната, а также игровая площадка во дворе».
А. Кюрехян также добавил, что наличие детского сада, соответствующего современным требованиям, является большим достижением для жителей общины, так как в учебном заведении дети будут иметь возможность обучаться и весело проводить время.