Եվրո-2019-ում Հայաստանը կխաղա Իտալիայի, Իսպանիան` Պորտուգալիայի հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: A խմբում մրցաշարի ֆավորիտներից մեկը` Իսպանիայի ընտրանին, 18:45-ին «Բանանց» մարզադաշտում կմրցի Պորտուգալիայի հետ: Երկու թիմերն էլ իրենց առաջին խաղում հաղթել են: Ժամը 21:00-ին Հանրապետական մարզադաշտում Հայաստանի ընտրանին կխաղա Իտալիայի հետ:
A խմբում Իսպանիան և Պորտուգալիան ունեն 3-ական միավոր: Հայաստանը և Իտալիան միավորներ չունեն:
Եվրոպայի 2019 թվականի մինչև 19 տարեկանների առաջնությունն այս տարի անցկացվում է Հայաստանում: Հանդիպումները կայանում են Հանրապետական, «Բանանց», ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոնի մարզադաշտերում:
8 թիմերը բաժանված են երկու ենթախմբերի` A, B: A խմբում Հայաստանի ընտրանու հետ ընդգրկված են նաև Իսպանիայի, Իտալիայի և Պորտուգալիայի հավաքականները: B խմբում կմրցեն Նորվեգիայի, Իռլանդիայի, Չեխիայի և Ֆրանսիայի ընտրանիները:

На Евро-2019 Армения сыграет с Италией, Испания - с Португалией
СТЕПАНАКЕРТ, 17 июля, АРЦАХПРЕСС: Как передает Арменпресс, в группе “А “, один из фаворитов турнира,  сборная Испании в 18:45 на стадионе “Бананц” встретится с Португалией.
Обе команды выиграли в своих первых играх. В 21: 00 на Республиканском стадионе сборная Армении сыграет с Италией.
В группе “А” Испания и Португалия имеют по 3 очка.
Чемпионат Европы 2019 года до 19 лет в этом году проводится в Армении. Матчи проходят на Республиканском стадионе и на стадионах“Бананца” и Технического центра ФФА.
8 команд  разделены на две подгруппы: “A” и  “Б”. В группе “А “ со сборной Армении выступают также сборные Испании, Италии и Португалии. В группе “B”- сборные Норвегии, Ирландии, Чехии и Франции.