Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը Վաշինգտոնում մասնակցել է Առաջնորդների ֆորումին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 16-ին Վաշինգտոնում մասնակցել է House Democracy Partnership կազմակերպության Առաջնորդների ֆորումի աշխատանքներին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ֆորումի ընթացքում Ազգային ժողովի նախագահը ելույթ է ունեցել «Օրենսդիր մարմինների դերը. օրենսդիր մարմինների անկախության կարեւորությունը բռնապետության վտանգի կանխման համատեքստում» թեմայով՝ ներկայացնելով նախորդ տարվա ապրիլ-մայիս ամիսներին տեղի ունեցած Թավշյա հեղափոխությունն ու խորհրդարանի օրակարգում գտնվող բարեփոխումները:
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, ֆորումի աշխատանքների առաջին օրը ելույթով հանդես է եկել նաեւ ԱԺ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը՝ խոսելով աշխարհում ժողովրդավարությանը սպառնացող վտանգների մասին:
Աշխատանքային օրվա ընթացքում հայկական պատվիրակության անդամներն ակտիվ շփումներ են ունեցել ինչպես ԱՄՆ խորհրդարանականների, այնպես էլ շուրջ երկու տասնյակ այլ երկրների իրենց գործընկերների հետ:

Делегация во главе с Араратом Мирзояном приняла участие в Форуме лидеров в Вашингтоне
16 июля делегация, возглавляемая председателем НС А. Мирзояном, приняла участие в работе Форума лидеров организации “House Democracy Partnership”.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 июля, АРЦАХПРЕСС: В ходе форума председатель НС выступил с речью на тему “Роль законодательных органов. Важность независимости законодательных органов в контексте предотвращения угрозы диктатуры”, представил бархатную революцию, произошедшую в Армении в апреле-мае прошлого года и реформы, находящиеся в повестке парламента.
Как сообщили Арменпресс в управлении НС Армении по связям с общественностью и СМИ, в первый день форума выступил также и депутат НС Эдмон Марукян, который говорил об опасностях, угрожающих демократии в мире.
В течение рабочего дня члены армянской делегации имели активные контакты как с парламентариями США, так и со своими коллегами из около двух десятков других стран.