Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպանին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն հուլիսի 18-ին ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Մարգրեթ Ֆարնուորթին և Երևանում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի ղեկավար Նատալյա Վուտովային:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Մեծ Բրիտանիայի կառավարության կողմից ֆինանսավորվող և Երևանում ԵԽ գրասենյակի կողմից իրականացվող նոր՝ «Մարդու իրավունքները և կանայք Հայաստանի զինված ուժերում» ծրագրի մեկնարկին ու իրականացմանն առնչվող հարցեր: Երկուստեք կարևորվել է ծրագրի շարունակականության ապահովումը:
Նշված ծրագիրը Երևանում ԵԽ գրասենյակի կողմից իրականացված «Զինված ուժերում մարդու իրավունքների եվրոպական չափանիշների կիրառման ամրապնդումը Հայաստանում» ծրագրի տրամաբանական շարունակությունն է: Մարդու իրավունքները և կանայք Հայաստանի զինված ուժերում» ծրագրի նպատակն է օժանդակել ՀՀ զինված ուժերում մարդու իրավունքների առավել արդյունավետ պաշտպանությանը, կին զինծառայողների համար հավասար հնարավորությունների ապահովմանը, աջակցել ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության կենտրոնի կարողությունների զարգացմանը:

Давид Тоноян принял чрезвычайного и полномочного посла Соединенного Королевства в Армении
Министр обороны Армении Давид Тоноян 18 июля принял чрезвычайного и полномочного посла Соединенного Королевства в Армении Джудит Маргрет Фарнуорт и руководителя офиса Совета Европы в Ереване Наталью Вутову.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 июля, АРЦАХПРЕСС:  Как сообщили «Арменпресс» в управлении информации и связей с общественностью МО Армении, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся начала и реализации новой программы “Права человека,  женщины в Вооруженных силах Армении”, финансируемой правительством Великобритании и осуществляемой офисом СЕ в Ереване. Обеими сторонами была отмечена важность обеспечения продолжительности программы.
Указанная программа является логическим продолжением программы “Укрепление применения европейских стандартов прав человека в Вооруженных силах в Армении”, реализованной офисом СЕ в Ереване.
Цель программы “Права человека, женщины в Вооруженных силах Армении” - содействовать более эффективной защите прав человека в Вооруженных силах РА, обеспечению равных возможностей для женщин-военнослужащих, содействовать развитию возможностей Центра прав человека и этики МО РА.