2024-ին Ուկրաինա անունով պետություն գոյություն չի ունենալու․ Ժիրինովսկի
Վլադիմիր Զելենսկին կլինի Ուկրաինայի վերջին նախագահը, քանի որ առաջիկա տարիներին այդ երկիրը կդադարի գոյություն ունենալ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: SHANTNEWS.am-ի փոխանցմամբ, այս մասին ռուսական հեռուստաեթերում հայտարարել է սկանդալային քաղաքական գործիչ, Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդ Վլադիմիր Ժիրինովսկին։
«Սրանք վերջին ընտրություններն էին։ 2024 թվականին դուք այլևս ընտրություններ չեք անցկացնի։ Չի լինի Ուկրաինա անվանումով պետություն»,- հայտարարել է նա։
Ժիրինովսկին իր դատողություններում հիմնվել է իր առաջադրած այն վարկածի վրա, որ շուտով սկսվելու է երրորդ աշխարհամարտ, քանի որ «Իրանը ձեզ համար Վիետնամ կամ Հյուսիսային Կորեա կամ Կոսովո չէ»։ Այդ ենթադրական պատերազմից հետո, ըստ Ժիրինովսկու, Մերձավոր Արևելքի փախստականները բնակեցվելու են հենց Ուկրաինայի տարածքում։
Ըստ այդմ, Ժիրինովսկին ուկրաինացիներին խորհուրդ է տվել գաղթել Ռուսաստան, քանի դեռ հնարավորություն կա, քանի որ փախստականների ժամանելուց հետո Ուկրաինայի տարածքի հարցերով զբաղվելու է Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը։

Жириновский предсказал крах Украины к 2024 году
Лидер государства Владимир Зеленский – последний президент независимой Украины. Уже в ближайшие годы страна под названием «Украина» прекратит свое существование, заявил в эфире ток-шоу «Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым» на телеканале «Россия-1» лидер ЛДПР Владимир Жириновский.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 июля, АРЦАХПРЕСС: По его словам, на Украине ни парламентских, ни президентских выборов больше не будет, так как уже к 2024 году больше не будет такой страны. Жириновский уточнил, что ситуация на Ближнем Востоке будет развиваться таким образом, что западные страны про Украину просто забудут. Политик сообщил, что это закономерный итог той «революции», которая состоялась пять лет назад.
«Это выборы последние были. В 2024 году выборов у вас не будет. Не будет страны под названием «Украина». Вы учитывайте ситуацию на Ближнем Востоке. Там развернутся такие события, что все забудут вообще о том, что такое Украина», - рассказал он.