ԱՄՆ-ի իշխանությունները հույս ունեն ԿԺԴՀ-ի հետ կոնսուլտացիները վերսկսել երկու շաբաթ հետո
Վաշինգտոնը հույս ունի, որ ԱՄՆ-ի եւ ԿԺԴՀ-ի միջեւ Կորեական թերակղզու միջուկազերծման շուրջը կոնսուլտացիաներն աշխատանքային մակարդակում կվերսկսվեն մոտավորապես երկու շաբաթ հետո:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍԱյդ մասին հայտարարել Է ԱՄՆ-ի պետքարտուղար Մայքլ Փոմպեոն ամերիկացի ռադիոհաղորդավար Բաք Սեքսթոնին տված հարցազրույցում, սղագրությունը հուլիսի 22-ին տարածել Է Պետդեպարտամենտի մամուլի ծառայությունը:
«Մենք հուսով ենք, որ աշխատանքային մակարդակով քննարկումները կսկսվեն երկու շաբաթից: Հյուսիսկորեացիները պետք Է կատարեն խոստումը, որը տվել Է (ԿԺԴՀ-ի Պետխորհրդի) նախագահ Կիմ (Չեն Ունը): Նա խոստացել Է իրականացնել իր երկրի միջուկազերծումը»,- ասել Է Փոմպեոն, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Власти США надеются возобновить консультации с КНДР через две недели
Вашингтон рассчитывает, что консультации на рабочем уровне между США и КНДР о денуклеаризации Корейского полуострова буду возобновлены примерно через две недели.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 июля, АРЦАХПРЕСС: Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, oб этом заявил госсекретарь США Майкл Помпео в интервью американскому радиоведущему Баку Секстону, стенограмму распространила в понедельник пресс-служба Госдепартамента.
"Мы надеемся, что дискуссии на рабочем уровне начнутся через пару недель. Северокорейцы должны выполнить обещание, которое дал председатель [Госсовета КНДР] Ким [Чен Ын]. Он обещал осуществить денуклеаризацию своей страны", - сказал Помпео.