Մոսկվայում հուլիսի 27-ին կալանավորվածների մեջ 20 հայ կա
Հուլիսի 28-ի երեկոյան տվյալներով՝ ոստիկանությունը կալանավորել է Մոսկվայի պետական դումայի ընտրություններին թեկնածուներին չգրանցելու դեմ ակցիային մասնակցած ավելի քան 1373 մարդու։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: NEWS.am-ի փոխանցմամբ՝ կալանավորումներն սկսվել են Մոսկվայի քաղաքապետարանի մոտ, հետո մասնակիցներն անցել են քաղաքի այլ վայրեր, կալանավորումները շարունակվել են։ ՕՎԴ-Ինֆո-ն հրապարակել է կալանավորվածների ցուցակը՝ նրանց գիշերելու վայրի նշմամբ։
Ընդհանուր առմամբ, վերջին տվյալների համաձայն՝ կալանավորվածների մեջ 22 հայ կա. ներկայացնում ենք ՆԳՎ տվյալները. Ֆիլի-Դավիդկովոյի շրջան՝ Պավել Սարգսյան, Դանիլովյան շրջան՝ Նելլի Ադամյան, Մատուշկինո եւ Սավելկի շրջանների ՆԳՆ բաժին՝ Լեւոն Գրիգորյան, Ռուսաստանի ՆԳՆ ՄՎ «Տրոիցկի»՝ Նարեկ Ասլանյան, Գեորգի Պողոսյան, Սվիբլովոյի շրջան՝ Արթուր Հակոբյան, Կապոտնյայի շրջան՝ Արսեն Մանվելյան, Լեւոբերեժնի շրջան՝ Արսեն Սարգսյան, Լեւոն Գրիգորյան, Բուտիրսկի շրջան՝ Դավիթ Հակոբյան, Տուրանա Վարժապետյան, Իշխան Թադեւոսյան, Ստրոգինոյի շրջան՝ Դանիիլ Հովհաննիսյան, Կուզմինկի շրջան՝ Գլեբ Զաքարյան, Արշակ Մակիչյան, Լեւ Զաքարյան, Տվերյան շրջան՝ Ժորժիկ Շահինյան, Լոսինսօստրովյան շրջան՝ Արթուր Հակոբյան, Հարավային Բուտովոյի շրջան՝ Գեորգի Պողոսյան, Հյուսիսային Իսմայլովոյի շրջան՝ Մելիք Ավետիսյան, Նիժեգորոդյան շրջան՝ Գրիգոր Գասպարյան, Պերովոյի շրջան՝ Էդուարդ Աղբալյանց։

В Москве среди задержанных на акции против недопуска кандидатов на выборы 27 июля было более 20 армян
По данным на вечер 28 июля, полиция задержала более 1373 участников акции против недопуска кандидатов на выборы в Мосгордуму. Задержания начались у мэрии Москвы, затем участники переходили в другие места города, задержания продолжались.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 июля, АРЦАХПРЕСС:  ОВД-Инфо   публикует список задержанных, дополненный информацией об ОВД, в которых им пришлось ночевать.
В общей сложности, по последним данным, среди задержанных было 22 армянина: представляем информацию по ОВД: район Фили-Давыдково -  Павел Саркисян, район Даниловский- Нелли Адамян, отдел МВД по районам Матушкино и Савелки- Левон Григорян, МО МВД России «Троицкий»- Нарэк Асланян, Георгий Погосян,  район Свиблово- Артур Акопян, район Капотня- Арсен Манвелян, район Левобережный- Арсен Саркисян, Левон Григорян, район Бутырский- Давид Акопян, Турана Варжабетьян, Ишхан Тадевасян, район Строгино- Даниил Оганесян, район Кузьминки- Глеб Закарян, Аршак Макичян, Лев Закарян, район Тверской- Жоржик Шаинян, район Лосиноостровский- Артур Акопян, район Южное Бутово-  Георгий Погосян, район Северное Измайлово- Мелик Аветисян, район Нижегородский- Григор Гаспарян, район Перово- Эдуард Агбальянц.