Ստեփանակերտում կայացել են սպորտային պարերի համահայկական մրցումները
Ստեփանակերտի «Վալլեքս Գարդեն» հյուրանոցային համալիրում այսօր՝ օգոստոսի 7-ին, Համահայկական 7-րդ ամառային խաղերի շրջանակներում կայացել են սպորտային պարերի մրցումները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում մրցաշարի գլխավոր մրցավար Արամ Վարդանյան ասել է, որ մրցաշարին մասնակցում են 73 տղա և 47 աղջիկ՝ Արցախից, Հայաստանից, Պարսկաստանից և Ռուսաստանից:
«Սպորտային պարերի մեջ մտնում են լատինոամերիկյան և եվրոպական պարերը: Ունենք փորձառու պարողներ, ովքեր բավականին լավ են պատրաստվել խաղերին և ունեն մեծ պոտենցիալ: Բոլոր մասնակիցների մոտ նկատվում է ոգևորվածություն և  հաղթական տրամադրություն: Ակնկալում եմ գեղեցիկ պայքար ու առողջ մրցակցություն: Մրցանակային տեղեր զբաղեցրած մասնակիցները պարգևատրվելու են պատվոգրերով ու մեդալներով: Համահայկական խաղերը հնարավորություն կտան Արցախի, Հայաստանի և Սփյուռքի հայությանը միմյանց հետ շփվելու, ամուր կապեր հաստատելու և նոր գաղափարներով կիսվելու»,-մասնավորապես ասել է նա:
Մեզ հետ զրույցում սպորտային պարերի մասնակից,  Թեհրանի թիմի ներկայացուցիչ  Իմելիա Աջունյանն ասել է, որ Համահայկական խաղերին մասնակցում է երկրորդ անգամ:
«Այս տարվա խաղերին մեր թիմը ներկայացել է ավելի կազմակերպված ու պատրաստակամ՝ մրցանակային տեղեր գրավելու ակնկալիքով: Արցախում ենք արդեն երրորդ անգամ: Շատ ուրախ ենք, որ կրկին այստեղ ենք և մասնակցում ենք նման բարձր մակարդակով կազմակերպված առաջնությանը: Տպավորված ենք  բացման արարողությամբ և վստահ , որ Համահայկական խաղերը հնարավորություն կտան ոչ միայն միմյանց հետ մրցելու , այլև ճանաչելու մեր հայրենակիցներին և ձեռք բերելու նոր ընկերներ: Շնորհակալ ենք  բոլորին ջերմ ընդունելության ու երկրպագության համար»,-ասել է նա:
Հարգելի՛ ընթերցող, 1-5 բալային համակարգով կարող եք գնահատել նյութի որակը՝ 10-55 կարճ համարին ուղարկելով sms հաղորդագրություն՝ նշելով համապատասխան կոդը` -60-:

В Степанакерте прошли всеармянские соревнования по спортивным танцам
7 августа в гостиничном комплексе Vallex Garden в Степанакерте прошли соревнования по спортивным танцам в рамках 7-х летних Панармянских игр.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 августа, АРЦАХПРЕСС – В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" главный судья соревнований Арам Варданян сообщил, что в турнире приняли участие 73 мальчика и 47 девочек из Арцаха, Армении, Ирана и России.
«Спортивные танцы включают латиноамериканские и европейские танцы. У нас есть опытные танцоры, которые хорошо подготовились к играм и имеют большой потенциал. Все участники обладают энтузиазмом и настроем на победу. Я ожидаю хорошей борьбы и здоровой конкуренции. Призеры будут награждены дипломами и медалями. Всеармянские игры позволят армянам Арцаха, Армении и диаспоры общаться друг с другом, устанавливать прочные связи и делиться новыми идеями», - сказал он, в частности.
В беседе с нами представитель Тегеранской команды Имелия Аджунян сказала, что она участвует во Всеармянских играх во второй раз.
«На играх этого года наша команда стала более организованной и готовой побеждать. Мы в Арцахе уже в третий раз. Мы очень рады быть здесь снова и принимать участие в чемпионате такого высокого уровня. Мы впечатлены церемонией открытия и уверены, что Панармянские игры позволят нам не только соревноваться друг с другом, но и познакомиться с нашими соотечественниками и завести новых друзей. Мы благодарим всех за теплый прием и за поддержку», - сказала она.
Уважаемый читатель, вы можете оценить качество статьи от 1 до 5 баллов, отправив СМС на короткий номер 10-55, указав соответствующий код: -60-.