Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն դեռ չի տեսակցել Ադրբեջանում հայտնված զինծառայող Արայիկ Ղազարյանին. ՀՀ ՄԻՊ
Ադրբեջանի տարածքում հայտնված զինծառայող Արայիկ Ղազարյանի իրավունքների երաշխավորման հարցով Մարդու իրավունքների պաշտպանը հեռախոսազրույց է ունեցել Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան պատվիրակության (ICRC) ղեկավար Քլեր Մեյթրոի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Վերջինս տեղեկացրել է, որ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն դեռ չի տեսակցել Արայիկ Ղազարյանին, սակայն հարցն իրենց ուշադրության կենտրոնում է։
Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմը կապի մեջ է նաև Արայիկ Ղազարյանի ընտանիքի անդամների հետ։
Զինծառայողի իրավունքների երաշխավորման, այդ թվում՝ առողջական վիճակի հետ կապված հարցերով Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը կդիմի միջազգային համապատասխան կառույցներին։
Հարգելի՛ ընթերցող, 1-5 բալային համակարգով կարող եք գնահատել նյութի որակը՝ 10-55 կարճ համարինուղարկելով sms հաղորդագրություն՝ նշելով համապատասխան կոդը` -19-:

Представители МККК пока не посетили оказавшегося на территории Азербайджана военнослужащего Араика Казаряна
По вопросу гарантирования прав оказавшегося на территории Азербайджана военнослужащего Араика Казаряна защитник прав человека (омбудсмен) Армении провел телефонную беседу с руководителем делегации Международного комитета Красного Креста в Армении Клер Мейтро.
СТЕПАНАКЕРТ, 13 августа, АРЦАХПРЕСС: Клер Мейтро сообщила, что представители МККК пока не посетили Араика Казаряна, но данный вопрос находится в центре их внимания.
«Аппарат омбудсмена Армении находится на связи и с членами семьи Араика Казаряна.
По вопросам, связанным с гарантированием прав военнослужащего,включая вопросы его здоровья, защитник прав человека Арман Татоян обратится в соответствующие международные структуры», – сообщают из офиса омбудсмена Армении.