Զոհրաբ Մնացականյանն անդրադարձավ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ հաջորդ հանդիպմանը
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ հաջորդ հանդիպման ժամկետներ չի նշում, բայց վստահեցնում է, որ այդպիսի հանդիպումները շարունակական են լինելու:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին Մնացականյանը հայտնեց օգոստոսի 14-ին տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում:
«Բավական առիթներ ունեցել ենք խոսելու բանակցային դինամիկայի մասին: Վերջին հանդիպումը կայացել է երկու ամիս առաջ: Դրանից առաջ կայացել էր ապրիլին, դրանից առաջ մարտին, դրանից առաջ հունվարին, և այս դինամիկան պահպանվում է: Նախատեսվում է սրա շարունակությունը, և մենք երբևէ այդ դինամիկայի առումով սպասեցնել չենք տվել, և մտադրություն չունենք փոխելու մեր մոտեցումը: Ինչ վերաբերում է ժամկետներին, նորից պետք է խնդրեմ ձեզ, որպեսզի մի փոքր համբերությամբ զինվեք, որովհետև ես սկզբունքային եմ համարում այն, որ հանդիպման մասին հայտարարվում է այն ժամանակ, երբ հանդիպման ժամն ու օրը համաձայնեցվում է համանախագահների և մյուս կողմի հետ: Բայց կարող եմ ձեզ վստահեցնել, որ այդ գործընթացը շարունակական է:
Արտաքին գործերի նախարարների վերջին հանդիպումը, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների մասնակցությամբ, տեղի է ունեցել հունիսի 20-ին, Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների մայրաքաղաք Վաշինգտոնում:

Armenian Minister of Foreign Affairs Zohrab Mnatsakanyan doesn’t mention a specific date for a next potential meeting with his Azerbaijani counterpart Elmar Mammadyarov regarding the NK conflict settlement, however he assured that such meetings will be continuous.
Meetings with Azerbaijani counterpart to be continuous, says Armenian FM
STEPANAKERT, AUGUST 14, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: The most recent meeting between the Armenian and Azerbaijani FMs was on June 20 in Washington D.C., USA.
“The latest meeting took place two months ago. Before that in April, before that in March, before that in January, and this dynamics is maintained. The continuation of this is planned, and in terms of this dynamics we’ve never held back and we don’t intend to change our approach. In terms of timeframes, I have to once again ask you to have a bit of patience because I find it to be principled when a meeting is announced when the date is agreed upon with the [OSCE MG] co-chairs and the other party. But I can assure you that this process is continuous,” Mnatsakanyan told reporters on August 14.