Սոչիում փոթորկային նախազգուշացում են հայտարարել ուժեղ շոգի պատճառով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Քաղաքի Քաղաքացիական պաշտպանության վարչության հաղորդմամբ՝ հանգստավայրի տարածքում ուժեղ շոգ է սպասվում:
«Ուշադրություն: Փոթորկային նախազգուշացում: Առաջիկա 3 ժամերին եւ մինչեւ օգոստոսի 14-ի օրվա վերջը, ինչպես նաեւ օգոստոսի 15-ի օրվա ընթացքում հնարավոր է օդի ջերմաստիճանի զգալի բարձրացում:  Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա մինչեւ+37 С», - news.am-ի փոխանցմամբ՝ ասվում է հաղորդագրությունում:
Փրկարարները բնակիչներին եւ զբոսաշրջիկներին խնդրում են խուսափել արեւի տակ երկար գտնվելուց, պահպանել հակահրդեհային անվտանգության կանոնները, խարույկներ չվառել դրա համար չնախատեսված վայրերում:
Երեքշաբթի Տուապսեում անտառային հրդեհ էր բռնկվել: Բռնկումը տեղայնացել էր 0,8 հա մակերեսում: Այն կարողացել էին մարել ՌԴ ԱԻՆ ավիացիայի ներգրավմամբ:
Հարգելի՛ ընթերցող, 1-5 բալային համակարգով կարող եք գնահատել նյութի որակը՝ 10-55 կարճ համարինուղարկելով sms հաղորդագրություն՝ նշելով համապատասխան կոդը` -38-:

В Сочи объявили штормовое предупреждение из-за сильной жары
СТЕПАНАКЕРТ, 14 августа, АРЦАХПРЕСС:  По сообщению управления гражданской обороны и защиты населения администрации города Сочи, на территории курорта ожидается сильная жарa.
«Внимание! Штормовое предупреждение! В ближайшие три часа и до конца дня 14 августа, а также в течение дня 15 августа возможно значительное повышение температуры воздуха. Столбик термометра местами поднимется до +37 С», - говорится в сообщении.
Спасатели просят жителей и туристов избегать длительного пребывания под открытым солнцем, соблюдать правила противопожарной безопасности, не разводить костры в не предназначенных для этого местах.
Во вторник в Туапсе был лесной пожар. Возгорание локализовано на площади 0,8 гектара. Его смогли потушить с привлечением авиации МЧС России.