Huawei-ն սկսել է 6G տեխնոլոգիայի մշակումը
Օտտավայում Huawei Labs հետազոտական լաբորատորիայի մասնագետները սկսել են հաջորդ սերնդի՝ 6G տեխնոլոգիայի մշակումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է News.am-ն՝  aյժմ տվյալ տեխնոլոգիան որեւէ պաշտոնական ստանդարտ չունի, իկս 6G ոլորտում տեխնոլոգիական խոշոր ընկերությունների հետազոտությունները, հավանաբար, գտնվում են տեսական մակարդակում:
Huawei Labs-ն առաջատար գիտահետազոտական կենտրոն է: Չինական Huawei ընկերությունը 5G ոլորտում համաշխարհային առաջատարներից մեկն է, իսկ այդ ուղղությամբ մշակումները սկսել է ավելի քան 10 տարի առաջ: Ընկերությունը համագործակցում է տարբեր երկրների հետազոտական տարբեր հաստատությունների հետ: Ընկերության հիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Ժեն Չժենֆեի խոսքով՝ Կանադայում չինական ընկերության ներդրումները կազմում են մի քանի միլիարդ դոլար:
6G տեխնոլոգիայի ծրագիրը կիրականացվի 2030թ. ոչ շուտ:
Հարկ է նշել, որ 5G տեխնոլոգիաների զարգացման գործում Huawei-ի ներդրումները սկսվել են դեռեւս 2009 թվականից: Այդ ժամանակ ընկերությունը 600 մլն դոլար է հատկացրել նման տեխնոլոգիաների մշակման համար: 2016թ. այդ ուղղությամբ ընկերության ներդրումները կազմել են 1,4 մլրդ դոլար: Նման մոտեցումը հանգեցրել է նրան, որ այժմ Huawei-ն ունի 5G ոլորտում ավելի շատ պատենտներ, քան ամերիկյան եւ եվրոպական ընկերությունները:
Հարգելի՛ ընթերցող, 1-5 բալային համակարգով կարող եք գնահատել նյութի որակը՝ 10-55 կարճ համարինուղարկելով sms հաղորդագրություն՝ նշելով համապատասխան կոդը` -39-:

Huawei начала разработку технологии 6G
По словам основателя и генерального директора Huawei Жэня Чжэнфэя (Ren Zhengfei), инвестиции китайской компании в Канаде составляют несколько миллиардов долларов.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 августа, АРЦАХПРЕСС:  Специалисты из исследовательской лаборатории Huawei Labs в Оттаве приступили к разработке технологий связи следующего поколения (6G). В настоящее время данная технология не имеет каких-либо официальных стандартов, а исследования крупных технологических компаний в сфере 6G, вероятно, пребывают на теоретической стадии, передает 3DNews
Huawei Labs в Оттаве является передовым научно-исследовательским центром. Китайская компания Huawei является одним из мировых лидеров в сфере 5G, а разработки в этом направлении телекоммуникационная компания начала более 10 лет назад. Компания сотрудничает с разными исследовательскими учреждениями из различных стран, осуществляя разработку новых технологий. По словам основателя и генерального директора Huawei Жэня Чжэнфэя (Ren Zhengfei), инвестиции китайской компании в Канаде составляют несколько миллиардов долларов.
Предварительный план Huawei относительно технологий 6G показывает, что их внедрение будет начато не ранее 2030 года.
Стоит отметить, что инвестиции Huawei в развитие 5G-технологий началось ещё в 2009 году. Тогда компания выделила $600 млн на разработку технологий 5G. В 2016 году инвестиции компании в этом направлении составили $1,4 млрд. Такой подход привёл к тому, что в настоящее время в руках Huawei больше патентов в сфере 5G, чем у большинства американских и европейских компаний.