Ադրբեջանի Սահմանային ծառայության ղեկավարը կասկածի տակ է դրել սեփական ԶՈՒ մարտունակությունը
Ադրբեջանի Պետական Սահմանային ծառայության ղեկավար Էլչին Գուլիեւը փաստացի կասկածի տակ է դրել սեփական երկրի ԶՈՒ կենսունակությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Տարօրինակ միտքը նշվել է  «Ադրբեջան» թերթում հրապարակված Գուլիեւի հոդվածում, փոխանցում է news.am-ը:
Հոդվածում Գուլիեւը գովաբանում է սեփական գերատեսչությունը եւ այնքան տարվում, որ հայ-ադրբեջանական սահմանի երկու հատվածների պահպանության փոխանցումը ՊՍԾ-ին «հաղթանակլի շարունակություն» է անվանում:
«Նման կարճ ժամակահատվածում՝ 9 ամսում, կառուցվել եւ շահագործվել են ժամանակակից ստանդարտներին համապատասխան 75 սահմանային կետեր, ինչպես նաեւ զորամասերի երկու համալիրներ», - պնդում է Գուլիեւը, հաղորդում է minval.az-ը: Գուլիեւի հայտարարությունից ստացվում է, որ ավելի վաղ սահմանին տեղակայված բանակային ստորաբաժանումները առաջադրանքը լավ չէին կատարում:

Начальник Погранслужбы Азербайджана поставил под сомнение состоятельность собственных ВС
ачальник Государственной пограничной службы Азербайджана генерал-полковник Эльчин Гулиев фактически поставил под сомнение состоятельность вооруженные силы собственной страны.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 августа, АРЦАХПРЕСС: Странная мысль прозвучала в статье самого Гулиева в газете «Азербайджан».
В статье Гулиев восхваляет собственное ведомство, и настолько увлекся, что назвал передачу охраны двух участков армяно-азербайджанской границы в ведение ГПС «продолжением победы».
«За такой короткий срок, как девять месяцев, были построены и введены в эксплуатацию 75 отвечающих современным стандартам пограничных пунктов, а также два комплекса воинских частей», - утверждает Гулиев, сообщает minval.az. Из заявления Гулиева получается, что дислоцированные ранее на границе армейские подразделения с поставленной задачей справлялись неважно.