Պուտինը հեռախոսազրույց Է ունեցել Նաթանյահուի հետ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը եւ Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուն հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են փոխգործակցությունը Սիրիայի, Ուկրաինայի շուրջ, միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարը եւ երկկողմ համագործակցության ամրապնդումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին հայտնել Է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Շարունակվել Է կարծիքների փոխանակումը տարածաշրջանային օրակարգի շուրջ: Փոխադարձ շահագրգռություն Է հայտնվել սիրիական ուղղությամբ ռուս-իսրայելական փոխգործակցության ապահովման հարցում, միջազգային ահաբեկչության դեմ համատեղ պայքարում»,-ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Նաեւ զրույցի ընթացքում Իսրայելի վարչապետը ռուսական պետության ղեկավարին տեղեկացրել Է վերջերս Ուկրաինա կատարած իր այցի արդյունքների մասին, զրույցի ընթացքում արծարծվել են երկկողմ առեւտրատնտեսական համագործակցության հետագա ամրապնդման հարցերը: Պայմանավորվածություն Է ձեռք բերվել շարունակել շփումները, հավելել են Կրեմլի մամուլի ծառայությունում:
Հարգելի՛ ընթերցող, 1-5 բալային համակարգով կարող եք գնահատել նյութի որակը՝ 10-55 կարճ համարինուղարկելով sms հաղորդագրություն՝ նշելով համապատասխան կոդը` -42-:

Путин провел телефонный разговор с Нетаньяху
Президент России Владимир Путин и премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху обсудили по телефону взаимодействие по Сирии, Украину, борьбу с международным терроризмом и укрепление двустороннего сотрудничества.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 августа, АРЦАХПРЕСС:"Продолжен обмен мнениями по региональной повестке дня. Выражена обоюдная заинтересованность в поддержании российско-израильского взаимодействия на сирийском направлении, в совместной борьбе с международным терроризмом", - говорится в сообщении.
Также в ходе беседы премьер Израиля информировал главу российского государства об итогах своего недавнего визита на Украину. Кроме того, в ходе разговора были затронуты вопросы дальнейшего укрепления двустороннего торгово-экономического сотрудничества. Условлено о продолжении контактов, добавили в пресс-службе Кремля.