Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Կիպրոսի Հանրապետություն
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Կիպրոսի նախագահի Արտերկրյա և հումանիտար հարցերով հանձնակատար Ֆոտիս Ֆոտիուի հրավերով մեկնել է Կիպրոսի Հանրապետություն՝ Նիկոսիայում անցկացվող Կիպրական սփյուռքի համաշխարհային համաժողովին մասնակցելու նպատակով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնեցին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակից, այցի ընթացքում Զարեհ Սինանյանը կհանդիպի Կիպրոսի նախագահ Նիկոս Անաստասիադիսի, Կիպրոսի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Դեմետրիս Սիլուրիսի, Արտերկրյա և հումանիտար հարցերով հանձնակատար Ֆոտիս Ֆոտիուի, Կիպրոսի ներկայացուցիչների պալատում հայ համայնքի պետական ներկայացուցիչ Վարդգես Մահտեսյանի, ինչպես նաև հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Այցի ընթացքում Գլխավոր հանձնակատարը կմասնակցի Հայաստան-Կիպրոս երկկողմ, այնուհետ Հայաստան-Կիպրոս-Հունաստան ձևաչափով սփյուռքի հարցերի շուրջ եռակողմ հանդիպմանը: Նախատեսվում է այց նաև «Մելքոնյան» կրթական հաստատություն:
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի այցը կտևի օգոստոսի 30-ը ներառյալ:
Հարգելի՛ ընթերցող, 1-5 բալային համակարգով կարող եք գնահատել նյութի որակը՝ 10-55 կարճ համարինուղարկելով sms հաղորդագրություն՝ նշելով համապատասխան կոդը` -25-:

Заре Синанян с рабочим визитом выехал в Республику Кипр
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян по приглашению уполномоченного президента Кипра по иностранным и гуманитарным вопросам Фотиса Фотиу выехал в Республику Кипр для участия во Всемирном форуме кипрской диаспоры, проводимом в Никосии.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 августа, АРЦАХПРЕСС: Как сообщили «Арменпресс» в офисе главного уполномоченного по делам диаспоры РА, в ходе визита Заре Синанян встретится с президентом Кипра Никосом Анастасиадисом, председателем Палаты представителей Кипра Деметрисом Силурисом, уполномоченным по иностранным и гуманитарным вопросам Фотисом Фотиу, государственным представителем армянской общины в Палате представителей Кипра Вардгесом Махтесяном, а также с представителями армянской общины.
В ходе визита Верховный комиссар примет участие во встречах по вопросам диаспоры в двустороннем формате Армения - Кипр, а затем в трехстороннем Армения – Кипр - Греция.