Հայաստանի ԱԺ քննիչ հանձնաժողովից դեռևս ինձ չեն հրավիրել. ԱՀ ոստիկանապետ
Հայաստանի Ազգային ժողովի քննիչ հանձնաժողովից դեռևս ինձ չեն հրավիրել, կարծում եմ՝ կհրավիրեն, և ես էլ մեծ սիրով կներկայանամ:
Հայաստանի ԱԺ   քննիչ  հանձնաժողովից  դեռևս  ինձ  չեն  հրավիրել. ԱՀ ոստիկանապետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի   հաղորդմամբ՝   Ստեփանակերտի  3/3  ընտրատարածքում   ՏԻՄ  ընտրություններին  մասնակցելուց  հետո    այս  մասին՝  լրագրողների հարցին  ի  պատասխան,   ասել է  Արցախի   Հանրապետության  ոստիկանության  պետ, գեներալ-լեյտենանտ    Լևոն Մնացականյանը:
Հիշեցնենք, որ   2016  թվականի  ապրիլին  ծավալված ռազմական գործողությունների  հանգամանքներն ուսումնասիրելու  համար  Ազգային  ժողովն  2019  թվականի   մայիսին  քննիչ   հանձնաժողով  է  ստեղծել։ Քննիչ հանձնաժողովը  ղեկավարում է  Պաշտպանության նախարարի նախկին տեղակալ, ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը:

Следственная комиссия НС меня еще не пригласила. Начальник полиции Арцаха
Следственная комиссия Национального собрания Республики Армения меня еще не пригласила. Я думаю, что вскоре они пригласят меня, и я буду очень рад.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 сентября, АРЦАХПРЕСС - Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", об этом после участия в местных выборах в Степанакерте на избирательном участке 3/3 на вопрос журналистов сообщил начальник полиции Республики Арцах Левон Мнацаканян.
Напомним, что в мае 2019 года Национальное собрание создало комиссию по расследованию событий апрельской войны 2016 года. Следственную комиссию возглавляет бывший заместитель министерства обороны, член фракции НС "Мой шаг", председатель комиссии по обороне и безопасности Андраник Кочарян.