Թուրք-սիրիական սահմանի Սիրիայի հատվածում ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել. կա առնվազն 12 զոհ
Թուրք-սիրիական սահմանի Սիրիայի հատվածում գտնվող Չոբանբեյ (Ալ Ռաի) ավանում պայթուցիկով լի մեքենայի օգտագործմամբ ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել, որի հետևանքով 12 քաղաքացիական անձ է զոհվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մաին, tert.am-ի փոխանցմամբ, հայտնում է «Անադոլու» լրատվական գործակալությունը:
Հարձակումը տեղի է ունեցել ավտոկայանատեղիի վրա, որը գտնվում է ավանի հիվանդանոցի մոտակայքում, և այն նույնպես վնաս է կրել պայթյունի հետևանքով:
Հաղորդվում է, որ մահացածներից բացի, կան մեծ թվով վիրավորներ:
Նշենք, որ Չոբանբեյ ավանը գտնվում է այն տարածքում, որտեղ Թուրքիան «ահաբեկիչներից մաքրելու» պատճառաբանությամբ իրականացրել էր «Եփրատի վահան» գործողությունը:

В результате нападения на сирийско-турецкой границе убиты 12 человек
Произошло нападение на поселок Чобанбей на сирийско-турецкой границе, в результате которого погибли 12 человек.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 сентабря, АРЦАХПРЕСС:  Как передает «Арменпресс», об этом сообщает турецкое издание “Дикен”. По имеющимся данным, в результате нападения на больницу на юге Чобанбея произошел взрыв.
Помимо 12 погибших, есть также и множество раненых.
Издание также сообщает, что в течение 2016 - 2017 годов Турция, под предлогом очистки этой территории от боевиков группировки “Исламское государство”, осуществляла военные действия под названием “Щит Евфрата”.