SoftConstruct-ը WCIT-ում կներկայացնի իր նորարարական տեխնոլոգիաները
Նորարար տեխնոլոգիաներ մշակող և ՏՏ ոլորտի առաջատար ընկերություն SoftConstruct-ը կներկայացնի իր բրենդները WCIT 2019-ում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: SHANTNEWS.am-ի փոխանցմամբ՝ SoftConstruct-ը Հայաստանում տեխնոլոգիական հեղափոխության առաջատարներից է, որն ավելի քան տասը տարի տեղական և միջազգային շուկաներին տրամադրում է նորարար և մրցունակ տեխնոլոգիական լուծումներ: Հոկտեմբերի 6-8-ը ընկերությունը կմասնակցի Երևանում անցկացվող Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների համաշխարհային կոնգրեսին: SoftConstruct ընկերությունը միջոցառման պաշտոնական գործընկերն է և այս տարվա համաժողովի Պալլադիում հովանավորը:
SoftConstruct-ը միջոցառմանը ներկայանալու է մեծ տաղավարով, որտեղ բոլոր այցելուները հնարավորություն կունենան ծանոթանալու ընկերության մասշտաբներին և ՏՏ ոլորտում առաջարկվող ժամանակակից լուծումներին: Ծավալելով համաշխարհային գործունեություն և ունենալով ավելի քան 2000 աշխատակից՝ SoftConstruct-ը WCIT 2019-ին կներկայանա AJNA և Hoory բեկումնային պրոդուկտներով, ինչպես նաև Fasttoken, FastShift բրենդներով:
Ընկերությունն ակտիվորեն օգտագործում է Արհեստական բանականության (AI) և Մեքենայական ուսուցման (ML) տեխնոլոգիաները: Վերջին նորամուծությունների թվում են AJNA-ն՝ սպորտային տվյալների հավաքագրման ավտոմատացված գործիքը, և Hoory-ն՝ վիրտուալ խաղերի խելացի օգնականը, որն աշխատում է AI-ի և ձայնի ճանաչման տեխնոլոգիաների կիրառմամբ: Այս երկու պրոդուկտներն էլ WCIT-ում կցուցադրվեն SoftConstruct-ի տաղավարում և հասանելի կլինեն դիտելու ու փորձարկելու համար:
Fasttoken-ը բլոքչեյնի վրա հիմնված ինովացիոն պլատֆորմ է, որը թույլ է տալիս հեշտությամբ ապակենտրոնացնել մի շարք համակարգեր: FTN-ը՝ պլատֆորմին կից թոքենը, սկզբնական շրջանում կիրառվելու է SoftConstruct-ի ամբողջ էկոհամակարգում և հետագայում հասանելի կլինի մի շարք այլ բնագավառներում:
Տեղեկատավական ու հաղորդակցական տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ) աշխարհի խոշորագույն ու հեղինակավոր համաժողովը կխթանի Հայաստանում ՏՏ ոլորտի սրընթաց զարգացումը՝ իր շուրջ համախմբելով 2500-ից ավելի տեղեկատվական և հաղորդակցության տեխնոլոգիաների առաջնորդներ, գործադիր տնօրեններ և ներդրողներ, քաղաքականություն մշակողներ ու պետական պաշտոնյաներ, գիտնականներ ու տեխնոլոգներ շուրջ 70 երկրից։ WCIT 2019-ի խորագիրն է «Ապակենտրոնացման ուժը. ակնկալիք և վտանգ»։

Опубликована повестка дня WCIT 2019
Организаторы «WCIT 2019» опубликовали полную повестку дня 23-й Всемирной конференции по ИТ. В этом году в Ереване, Армения, пройдет одно из самых престижных событий в мире информационных технологий.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 сентабря, АРЦАХПРЕСС:  Повестка дня трехдневной конференции уже доступна на официальном сайте WCIT 2019. Она содержит подробное описание формата конференции, пленарных обсуждений и всех событий.
«Повестка дня конференции в основном сформулирована, однако мы рассматриваем дополнительные возможности для ее обогащения соответствующим содержанием. Чтобы быть в курсе дальнейших обновлений, необходимо время от времени проверять новости, докладчиков и разделы повестки дня, которые постоянно обновляются», отметил член Международного комитета Всемирной конференции ИТ «WCIT 2019» Армен Морян.
В этом году Всемирный ИТ-форум «WCIT 2019» посвящен теме: «Сила децентрализации. Перспектива и опасность». На конференции будут подробно обсуждаться как информационные и коммуникационные технологии позитивно и негативно трансформируют и преобразовывают нашу жизнь, какое влияние имеют на прибыль и благосостояние, надежность и безопасность, демократию и гуманность.
Ожидается, что в ереванской конференции примут участие более 2000 участников из 70 стран. Для получения дополнительной информации о WCIT 2019 и повестке дня посетите www.wcit2019.org.
Правительство Армении объявило ИТ стратегическим направлением экономического развития.
Законодательство страны обеспечивает благоприятные условия для прямых иностранных инвестиций в области информационных технологий. Прилагаются последовательные усилия для продвижения высокотехнологичных инноваций, развития экосистем и стартапов.
Около 45 процентов экспорта ИТ-продукции поступает в США и Канаду, 25 процентов в Европу, 11 процентов в Азию.
В Армении насчитывается около 900 ИКТ-компаний, в том числе всемирно известные PicsArt, Softconstruct, Renderforest, Joomag и другие.
***
«WCIT 2019» Всемирная конференция  ИТ пройдет в Ереване с 6 по 9 октября. Конференция проходит в Армении при поддержке и при под высоким покровительством  правительства Республики Армения. Всемирную конференцию ИТ учредил Всемирный альянс информационных технологий и услуг. Конференция организована Союзом предприятий передовых технологий.