Բակո Սահակյանը հանդիպումներ է ունեցել Արցախում անցկացվող զորահավաքի մասնակիցների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 24-ին մի շարք հանդիպումներ է ունեցել Հանրապետությունում անցկացվող զորահավաքի մասնակիցների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նույն օրը Նախագահը հրավիրել է խորհրդակցություն պաշտպանության բանակի զորահավաքի կառավարման կետում եւ քննարկել զորահավաքի ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Նախագահը հանձնարարականներ է տվել պաշտպանության նախարարին եւ շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ:
Հանդիպումներին եւ խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, պաշտպանության նախարար, պաշտպանության բանակի հրամանատար Կարեն Աբրահամյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan on September 24 had a number of meetings with mobilized personnel as part of the ongoing military exercises, the President’s Office stated.
Bako Sahakyan holds meetings with participants of musters in ongoing drills
STEPANAKERT, SEPTEMBER 24, ARTSAKHPRESS: The same day the President convoked a consultation in the Defense Army's mobilization control point to discuss issues related to the mobilization process.
The President gave instructions to the defense minister and heads of the concerned bodies on proper solution of the set tasks.
Artsakh Republic state minister Grigory Martirosyan, Security Council secretary Arshavir Gharamyan, defense minister, Defense Army commander Karen Abrahamyan and other officials participated in the meetings and the consultation.