Շարունակվել է Ֆրենք Փալունի աշխատանքային այցն Արցախ
Արցախ կատարած աշխատանքային այցի երկրորդ օրը՝ հոկտեմբերի 2-ին ԱՄՆ կոնգրեսական Ֆրենք Փալոունը եղել է հանրապետական բժշկական կենտրոնում, որտեղ ծանոթացել է այս օրերին “Adventist Health Glendele” կազմակերպության կողմից Ստեփանակերտում իրականացվող աշխատանքներին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնեցին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից,  այնուհետև կոնգրեսականն այցելել է “The HALO Trust” ոչ կառավարական կազմակերպության Ստեփանակերտի գրասենյակ, տեղեկացել կազմակերպության ծրագրերին:
Կոնգրեսական Փալոունի և նրան ուղեկցող պատվիրակության՝ Արցախ այցելության ծրագիրն ավարտվել է Քերոլայն Քոքսի անվան վերականգնողական կենտրոն կատարած շրջայցով:

Продолжается рабочий визит Фрэнка Палуна в Арцах
Во второй день рабочего визита в Арцах, 2 октября, конгрессмен США Фрэнк Паллоун побывал в Республиканском медицинском центре, где ознакомился с работами, осуществляемыми в эти дни в Степанакерте организацией “Adventist Health Glendele”.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 октября, АРЦАХПРЕСС: Как сообщили в пресс-службе НС НКР, затем конгрессмен посетил Степанакертский офис неправительственной организации “The HALO Trust”, узнал о программах организации.
Программа визита конгрессмена Палоуна и сопровождающей его делегации в Арцах завершилась визитом в Реабилитационный центр им. Кэролайн Кокс.