Առնվազն երեք մարդ Է զոհվել Լվովի մերձակայքում ինքնաթիռի վթարային վայրԷջքի պատճառով
Ուկրաինայում առնվազն երեք մարդ Է զոհվել հոկտեմբերի 4-ի առավոտյան «Լվով» միջազգային օդանավակայանի թռիչքավայրԷջքային գոտուց 1,5 կիլոմետր հեռավորության վրա Ան-12 բեռնատար ինքնաթիռի վթարային վայրԷջքի հետեւանքով, եւս երեքը տուժել են, երկու մարդու ճակատագիրն անհայտ Է:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին հաղորդվում Է հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության կայքում:
«Ժամը 9:00-ի դրությամբ պարզվել Է, որ օդանավում եղել Է ութ մարդ, այդ թվում՝ անձնակազմի յոթ անդամ եւ բեռն ուղեկցող մեկ մարդ: Ինքնաթիռի ընկնելու հետեւանքով զոհվել Է երեք հոգի, տուժել Է երեք մարդ, երկու հոգու ճակատագիրն անհայտ Է: Վթարային-փրկարարական աշխատանքները շարունակվում են»,-ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Լվովի քաղաքային խորհրդի պատգամավոր Իգոր Զինկեւիչը հայտնել Է, որ ինքնաթիռն իսպանական Վիգոյից մեկնել Էր Ստամբուլ եւ պետք Է լրալցավորման համար վայրԷջք կատարեր «Լվով» օդանավակայանում: Պատահարի պատճառով օդանավակայանը փակվել Է:

At least three killed in Ukraine’s transport plane crash near Lvov
At least three people have been killed after an Antonov An-12 transport plane of Ukraine Air Alliance airline crash-landed near Lvov on Friday over the lack of fuel, Ukraine’s Infrastructure Ministry said, reports TASS.
STEPANAKERT, OCTOBER 4,  ARTSAKHPRESSThe plane, which was en route from Spain’s Vigo to Lvov in western Ukraine, failed to reach its destination. “The crash landing occurred due to the lack of fuel”, the ministry said in a statement on its Facebook page.
According to Ukraine’s State Emergency Service, eight people were onboard the plane, three people were killed, three others were injured and another two have gone missing.