Նախագահ Սահակյանը   շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսուցչի օրվա առթիվ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը  հոկտեմբերի 5-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսուցչի օրվա առթիվ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ուղերձում ասված է.
«Սիրելի՛ ուսուցիչներ,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի` Ուսուցչի օրվա առթիվ:
Դուք   իրականացնում եք կարեւոր ու պատասխանատու առաքելություն՝ ուղղված մատաղ սերնդի կրթությանն ու դաստիարակությանը, եւ վայելում եք մեր ժողովրդի հարգանքն ու  սերը:
Դպրոցական երկար ու ձիգ տարիների ընթացքում դուք գտնվում եք ձեր աշակերտների կողքին, սովորեցնում եք ոչ միայն գրել ու կարդալ, այլեւ տարբերել ճիշտն ու սխալը, գիտելիքների հետ միասին տալիս եք կյանքի անմոռաց դասեր, որոնք ուղեկցում են նրանց հետագա բոլոր տարիների ընթացքում:
Թանկագի՛ն ուսուցիչներ,
Մենք միշտ հիշում ենք ձեզ, ձեր բարի խորհուրդներն ու խրատները, ձեր հոգատար ու սրտացավ վերաբերմունքը, ձեր մեծ հոգու ջերմությունը, որ շռայլորեն տվել եք մեզ՝ ձեր անթիվ ու անհամար սաներին: Հիշում ու երախտապարտ ենք ձեզ: Եղեք միշտ առողջ, ուրախ ու երջանիկ: Եվ թող գիտության անդաստանում ձեր ցանած սերմերը ծլարձակեն եւ առատ բերք տան՝ ի նպաստ մեր հայրենիքի զարգացման ու զորացման:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ ձեզ, սիրելի՛ ուսուցիչներ, եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք ձեզ եւ ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:
Հարգելի՛ ընթերցող, 1-5 բալային համակարգով կարող եք գնահատել նյութի որակը՝ 10-55 կարճ համարին ուղարկելով sms հաղորդագրություն՝ նշելով համապատասխան կոդը` -11

Bako Sahakyan sent a congratulatory address in connection with the Day of Teachers
Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address in connection with the Day of Teachers, Central Information Department of the Office of Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, OCTOBER 5,  ARTSAKHPRESS: The address runs as follows:
"Dear teachers,
On behalf of the Artsakh Republic authorities and myself personally I extend my heartfelt congratulations on your professional holiday - the Day of Teachers.
You enjoy the respect and love of our people and carry out a significant and responsible mission of educating and upbringing the younger generation.
During the long and arduous school years, you stand by your students, teaching them not only how to read and write, but also tell the difference between right and wrong, alongside with knowledge you give them unforgettable lessons that accompany them throughout their life years.
Dear teachers,
We always remember you, your kind advice and preachment, your caring and heedful attitude, the warmth of your great soul, which you generously gave to us, to your countless pupils. We remember and are grateful to you. Always be healthy, joyous and happy. Let the seeds you sow in the field of science grow and yield abundant crops for the benefit of our Motherland.
I once again congratulate you, dear teachers, wishing peace, robust health, success and all the best to you and all your relatives and friends."