Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (Ռուսաստան), Էնդրյու Շոֆերին (ԱՄՆ), Ստեֆան Վիսկոնտիին (Ֆրանսիա), ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետը և ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացին վերաբերող հարցեր: Կողմերի միջև վստահության ամրապնդման համատեքստում ընդգծվել է հրադադարի ռեժիմի ամրապնդման ուղղությամբ քայլերի ձեռնարկման կարևորությունը:
Անդրադարձ է եղել ժողովուրդներին խաղաղության նախապատրաստման անհրաժեշտությանը և դրան ուղղված քայլերին:

Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan received the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group - Igor Popov of the Russian Federation, Stéphane Visconti of France and Andrew Schofer of the United States of America, as well as the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk, the PM’s Office stated.
Armenian PM receives OSCE Minsk Group Co-Chairs
STEPANAKERT, OCTOBER 15,  ARTSAKHPRESS: The Prime Minister and the OSCE Minsk Group Co-Chairs discussed issues related to the peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict. In the context of strengthening confidence between the parties, they highlighted the importance of taking steps to strengthen the ceasefire.
The sides also touched upon the necessity of preparing the peoples for peace and the steps towards it.