Էրդողանը «պատասխանատվություն Է կրում» Սիրիայում գործողության հետեւանքների համար. Ֆրանսիայի ԱԳՆ
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը պատմության առջեւ մեծ պատասխանատվություն Է կրում Սիրիայի հյուսիս-արեւելքում ռազմական գործողությունների համար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Այդ մասին հոկտեմբերի 17-ին Public Senat հեռուստաալիքի եթերում հայտարարել Է Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարությանն առընթեր պետքարտուղար Ժան Բատիստ Լեմուանը:
«Թուրքիայի նախագահը պատմության առջեւ վիթխարի պատասխանատվություն Է կրում, եւ նա պետք Է ստանձնի այդ պատասխանատվությունը»,-ընդգծել Է Լեմուանը: «Այն, ինչ տեղի Է ունենում Սիրիայի հյուսիս-արեւելքում, անընդունելի Է: «…» Անհրաժեշտ Է շարունակել մեր ջանքերը, ներգրավել ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդին, որպեսզի գործողությունը դադարեցվի»,-նշել Է պետքարտուղարը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

МИД Франции: Эрдоган несет большую ответственность за последствия операции в Сирии
Президент Турции Тайип Эрдоган несет большую ответственность перед историей за военные действия на северо-востоке Сирии.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 октября, АРЦАХПРЕСС: Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, oб этом заявил в четверг в эфире телеканала Public Senat госсекретарь при МИД Франции Жан-Батист Лемуан.
"Турецкий президент несет огромную ответственность перед историей, и эту ответственность он должен взять на себя", - подчеркнул Лемуан. "То, что происходит на северо-востоке Сирии, неприемлемо. <...> Необходимо продолжать наши усилия, подключать Совет Безопасности ООН с тем, чтобы операция была прекращена", - отметил госсекретарь.