Վահե Էնֆիաջյանը և Չինաստանի դեսպանը քննարկել են վիզաների տրամադրմանն առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը և պատգամավոր Ջանիբեկ Հայրապետյանը հոկտեմբերի 21-ին հանդիպել են ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլունի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից:
Հանդիպման նպատակն է նպաստել երկու պետությունների քաղաքական ու տնտեսական ոլորտներում առկա կապերի ամրապնդմանը, խորացնել համագործակցությունը հնարավոր այն բոլոր ուղղություններով, որոնք կլինեն ի նպաստ միջպետական հարաբերությունների զարգացմանը:
Վահե Էնֆիաջյանը կարևորել է տնտեսական կապերում առկա դրական առաջընթացը՝ արժևորելով Հայաստանի և Չինաստանի միջև առկա զարգացման հեռանկարները: Նա նշել է, որ փոխգործակցային և դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման շնորհիվ հնարավոր է պետությունների միջև ձևավորել փոխըմբռնման և գործակցության նոր հարթակներ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են վիզաների տրամադրման ավելի արդյունավետ և դյուրին ընթացակարգերի ձևավորման հարցերը:
Կողմերն ընդգծել են երկու բարեկամ ժողովուրդների միջև ձևավորած բարիդրացիական հարաբերությունները և հետագա համագործակցության հնարավորության մեծ ներուժը:

Ваге Энфиаджян и депутат Джанибек Айрапетян встретились с послом Китая в Армении
21 октября вице-спикер НС В. Энфиаджян и депутат Джанибек Айрапетян встретились с чрезвычайным и полномочным послом КНР в РА Тиан Эрлуном.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 октября, АРЦАХПРЕСС: Как сообщили «Арменпресс» в управлении НС Армении по связям с общественностью и СМИ, цель встречи - способствовать укреплению связей в политической и экономической сферах двух стран, углубить сотрудничество по всем возможным направлениям, которые будут способствовать развитию межгосударственных отношений.
Ваге Энфиаджян отметил положительный прогресс в экономических связях, высоко оценив перспективы развития между Арменией и Китаем. Он отметил, что благодаря взаимодействию и установлению дипломатических отношений между государствами можно сформировать новые платформы взаимопонимания и сотрудничества.
В ходе встречи обсуждались вопросы формирования более эффективных и упрощенных процедур выдачи виз.
Стороны подчеркнули сформировавшиеся между двумя дружественными народами добрососедские отношения и большой потенциал возможности дальнейшего сотрудничества.