Ադրբեջանի փոխարտգործնախարարը հրաժարական է տվել
Ադրբեջանի արտաքին գործերի փոխնախարար Հաֆիզ Փաշաեւը դիմել է նախագահ Իլհամ Ալիեւին հրաժարականի խնդրանքով։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները, իր դիմումում Փաշաեւը նշում է, որ իր գործունեության 27 տարիներին աշխատել է անկախ Ադրբեջանի պետական կառույցներում։ Հաշվի առնելով պետական ծառայությունում նոր եւ երիտասարդ կադրերի ներգրավման կոչը՝ Ադրբեջանում պետության ղեկավարի գլխավորությամբ իրականացվող բարեփոխումների ավելի արդյունավետ իրագործման համար, Փաշաեւը որոշել է սեփական ցանկությամբ թողնել փոխնախարարի պաշտոնը, փոխանցում է news.am-ը:
Բայց Փաշաեւը գործունեությունը կշարունակի  որպես ԱԳՆ Կոլեգիայի անդամ՝ հաշվի առնելով այն, որ նրա գլխավորած ԱԴԱ համալսարանը գործում է երկրի արտաքին քաղաքական գերատեսչությանը կից։

Замминистра иностранных дел Азербайджана подал в отставку
Заместитель министра иностранных дел Азербайджана Хафиз Пашаев обратился к президенту Ильхаму Алиеву с прошением об отставке.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 октября, АРЦАХПРЕСС: Как сообщают азербайджанские СМИ, в своем прошении Пашаев отмечает, что 27 лет своей трудовой деятельности проработал в государственных структурах независимого Азербайджана. Учитывая призыв привлечь к государственной службе новые и молодые кадры для эффективного осуществления проводимых в Азербайджане под руководством главы государства реформ, Пашаев решил по собственному желанию оставить пост замминистра.
Однако,  Пашаев продолжит свою деятельность как член Коллегии МИД, с учетом того, что возглавляемый им Университета АДА действует при внешнеполитическом ведомстве страны.