Ադրբեջանի փոխարտգործնախարարը հրաժարական է տվել
Ադրբեջանի արտաքին գործերի փոխնախարար Հաֆիզ Փաշաեւը դիմել է նախագահ Իլհամ Ալիեւին հրաժարականի խնդրանքով։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները, իր դիմումում Փաշաեւը նշում է, որ իր գործունեության 27 տարիներին աշխատել է անկախ Ադրբեջանի պետական կառույցներում։ Հաշվի առնելով պետական ծառայությունում նոր եւ երիտասարդ կադրերի ներգրավման կոչը՝ Ադրբեջանում պետության ղեկավարի գլխավորությամբ իրականացվող բարեփոխումների ավելի արդյունավետ իրագործման համար, Փաշաեւը որոշել է սեփական ցանկությամբ թողնել փոխնախարարի պաշտոնը, փոխանցում է news.am-ը:
Բայց Փաշաեւը գործունեությունը կշարունակի  որպես ԱԳՆ Կոլեգիայի անդամ՝ հաշվի առնելով այն, որ նրա գլխավորած ԱԴԱ համալսարանը գործում է երկրի արտաքին քաղաքական գերատեսչությանը կից։

Azerbaijani Deputy FM resigns
Deputy Foreign Minister of Azerbaijan Hafiz Pashayev appealed to President Ilham Aliyev with a request for resignation.
STEPANAKERT, OCTOBER 30,  ARTSAKHPRESS: According to the Azerbaijani media, Pashayev notes that he worked for 27 years of his labor activity in state structures of independent Azerbaijan. Given the call to attract new and young empolyees to the civil service for the effective implementation of the reforms carried out in Azerbaijan under the leadership of the head of state, Pashayev decided to leave the post of deputy minister at his own request, news.am reports.
However, Pashayev will continue his activities as a member of the Board of the Ministry of Foreign Affairs, taking into account the fact that the ADA University he leads operates under the country's foreign policy department.