Նոյեմբերի 22-ից Twitter-ն ամբողջությամբ կարգելի քաղաքական գովազդը
Twitter-ը որոշել է իր հարթակում ամբողջությամբ արգելել քաղաքական գովազդը, հայտարարել է սոցիալական ցանցի հիմնադիր Ջեք Դորսին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ըստ աղբյուրի՝ նա նշել է, որ սոցցանցում քաղաքական հայտարարությունների հրապարակումը պետք է վաստակել, այլ ոչ թե գնել, հայատնում է Tert.am-ը:
Նշվում է, որ սահմանափակումներն ուժի մեջ կմտնեն նոյեմբերի 22-ից, որպեսզի գովազդատուները ժամանակ ունենան տեղեկացնելու իրենց հաճախորդներին:
Դոնալդ Թրամփի նախընտրական շտաբում Twitter-ի ղեկավարության կողմից քաղաքական գովազդն արգելելու որոշումը «շատ հիմար» են որակել:
«Twitter-ը մերժել հարյուրավոր միլիոն դոլարների շահույթ հետապնդելու հնարավորությունը, սա շատ հիմար և անարդար քայլ է բաժանորդների նկատմամբ», - ասված է Թրամփի նախընտրական շտաբի տարածած հաղորդագրության մեջ:

Руководство Twitter решило запретить политическую рекламу
Американская компания Twitter, владеющая одноименным сервисом микроблогов, прекратит размещение на своей платформе политической рекламы.
СТЕПАНАКЕРТ, 31 октября, АРЦАХПРЕСС: Об этом сообщил в среду на своей странице генеральный директор Twitter Джек Дорси.
"Мы приняли решение прекратить всю политическую рекламу в Twitter по всему миру", - указал Дорси. По его словам, решение людей о поддержке того или иного политического деятеля или партии не должно быть навязано посредством покупки рекламных объявлений,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Глава Twitter подчеркнул, что окончательно список изменений в политике компании будет опубликован 15 ноября, при этом в нем будет ряд исключений. Так, к примеру, руководство компании по-прежнему будет разрешать рекламу, агитирующую к участию в выборах, но не пропагандирующую поддержку каких-либо конкретных кандидатов. Изменения вступят в силу спустя неделю - 22 ноября.